Etiketa: papa-francesku

Kaosi në Amerikën e Jugut dhe gabimi i Papës për të mbështetur diktatorët e “popullit”
Nga: Riccardo Cascioli / Kriza e Venezuelës shpjegon më mirë se çdo gjë tjetër largimin e Papa Françeskut nga ato nevoja të popullit që janë gjithashtu në qendër të Mjeshtërisë së tij dhe te nd...
Në Vatikan arrestohet kardinali Coccopalmerio: festë homosex dhe drogë
( FOTO: Kardinali Francesco Coccopalmerio)/ Një skandal i ri përfshin Kishën. LifeSiteNews, marrë nga marcotosatti.com, ka plasur ‘bombën’: kardinali Coccopalmerio do ketë qene gjurmuar në b...
Kim tani fton Papa Franceskun në Phenian
Kim Jong un ka ftuar Papa Franceskun në Korenë e Veriut. Por Papa argjentinas mundet të bejë së shpejti nje tur në Azi për të vizituar vende te tjera Nga: Francesco Boezi Kim Jong un kërkon ...
Bie popullariteti i Papa Franceskut; ndikon mbrojtja ndaj emigrantëve
Besimi ndaj Bergoglios është në rënie krahasuar me atë kur ai u zgjodh. Arsyet duhet të gjenden në largimin e të rinjve nga Kisha dhe disa zgjedhje mbi emigracionin Nga: Luca Romano / Nuk është ...
Papa Francesku pret, në Vatikan, presidentin e Turqisë, Erdogan
Disa vite më parë një takim i tillë do të dukej i ‘pamundur’. Por sot ka ndodhur që presidenti ‘despotik’ Erdogan ka mbërritur në Vatikan dhe ka zhvilluar takimin me papa Francesku. Lajmin e bë...
Donald Trump takon Papa Franceskun në Vatikan.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka takuar Papa Franceskun në Vatikan, sot në mëngjes. Lajmi është transmetuar rreth gjysmë  ore më parë. Takimi mes tyre ka për qëllim një audie...