Etiketa: paris

Dhjetë të vdekur, të paktën 30 të plagosur në zjarrin që përfshiu një apartament në Paris
  Një zjarr shpërtheu në një apartament te nje ndërtese të martën herët në Parisin jugperëndimor, duke vrarë të paktën dhjetë vetë dhe duke plagosur 30 të tjerë, tha sherbimi i zjarrfiksev...
Udhëheqësi i ‘Jelekëve të Verdhë’ pëson lëndime serioze në sy në protestat e Parisit
  PARIS (AP) - Policia franceze po heton se si një protestues i rëndësishëm i jelekëve të verdhë pësoi një dëmtim te rëndë në sy në Paris, si dhe lëndime të tjera të lidhura me protestat....
UPDATED/ Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle janë vrarë në shpërthimin e gazit në Paris.
Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle  janë vrarë pas shpërthimit të madh në një furë buke në kryeqytetin Francës, Paris, thonë zyrtarët e policisë. Shërbimi i emergjencave u përgjigj menjëherë ...
Francë/ Mes atmosferës së ‘jelek-verdhëve’ terrorizmi trondit Parisin
  Mes atmosferës së protestave të dhunshme ‘të jelek- verdhëve’ në gjithë Francën, një shpërthim gazi i fortë ka tronditur Parisin mëngjesin e kësaj të shtune. Shpërthimi ka ndodhur rreth ...
Figura kryesore e ‘Jelekëve të Verdhë’ arrestohet nga policia në demonstratën e Parisit
    (Foto nga: FRANCOIS GUILLOT/AFP/Getty Images)/ Eric Drouet, një nga figurat kryesore në lëvizjen franceze "Gilets Jaunes" (Jeleket e Verdhe), është arrestuar për organizimin...
Dy komplote të Iranit dështuan: Një në Tiranë, një në Paris.
-Donald Trump vlerëson Tiranën për dëbimin e diplomatëve iranianë, sipas asaj qe u raportua mbi planin per të sulmuar ekipin kombëtar izraelit të futbollit; Teherani turfullon- BREITBART NEWS/...
Parisi çmendet pas Klimt ndërsa një milion paguajnë për të parë spektaklin digjital
Paris (AFP) - Më shumë se një milion njerëz janë ngjitur për të parë një ekspozitë digjitale kushtuar artistit austriak Gustav Klimt në Paris, sipas organizatorëve. Shfaqja në Atelier des Lumie...
Ndërsa lëvizja e ‘jelek verdhëve’ të Francës zvogëlohet, po tani?
  Paris (AFP) - Protestat anti-qeveritare, që kanë tronditur Francën gjatë muajit të kaluar, u zbutën ndjeshëm gjatë fundjavës, pasi qeveria ofroi një sërë koncesionesh për të lehtësuar ze...
Protestat e ‘jelekëve të verdhë’- një ‘katastrofë ekonomike’ për Francën.
( Foto: Rreth 10,000 persona dolën të shtunen në rrugët e Partisit)/ Protestat "jelekët e verdhë’ kanë qenë një ‘katastrofë’ për ekonominë e Francës, tha ministri i Financave. Franca ka parë...
278 persona të arrestuar në Paris përpara protestës së ‘jelekëve të verdhë’: policia
Paris (AFP) - Policia arrestoi 278 persona në Paris të shtunën herët, ndërsa kryeqyteti francez  u mbërthye për një tjetër fundjavë nga dhuna gjatë protestave nga lëvizja anti-qeveritare "jelek ve...
Faqja 1 prej 41234