Etiketa: paris

Notre Dame, kompania zbulon: “Punëtorët pinin duhan në kantier”
Gjenden të paktën shtatë bishta në atë që mbeti nga skela. Megjithatë, kompania  mbrohet : "Asnjë lidhje me zjarrin" Nga: Angelo Scarano / Në katedralen e Notre Dame piheshin cigare... Për t...
Notre-Dame, islamistët radikalë në festë: “Hakmarrja e Allahut”. Koincidenca e frikshme e kamikazes
Shkruan: Libero "Hakmarrja e Allahut kundër racistëve kolonialistë". Çmenduria e Islamit radikal nuk ndalet edhe përballë një tragjedie simbolike, historike dhe kulturore, si zjarri që dogji ka...
Katedralja Notre-Dame e Parisit/ Macron premton se do ta ‘rindërtojmë pas zjarrit’.
Presidenti Francez Emmanuel Macron ka premtuars e do të rindërtojë katedralen mijëvjeçare Notre-Dame pasi zjarri i fuqishëm shkatërroi pjesërisht emblemën e Parisit. Zjarrfikësit arritën të mbr...
NOTRE- DAME NË FLAKË DHE NË FOTO..
Mbrëmë kur po digjen Notre Dame dhe kur shpirti i miliardave në botë pikonte nga dhimbja, sa shumë njerëz menduan se: " Tani Parisi nuk është më Paris!' , Ndoshta edhe bota nuk është më ajo që ish...
Shkatërrohet Notre- Dame, pasuria jonë e madhe botërore
Flakët që nisën në pasdite në çatinë e katedrales më të vjetër të vendit dhe që pushtuan edhe kullën, e cila ra, pas kësaj vazhdoi në gjithë çatinë. Një shtëllungë gjigande tymi përgjatë qyteti...
Zjarr në Katedralen më të famshme ‘Notre- Dame’ të Parisit. FOTO&VIDEO
Një zjarr ka rënë në katedralen e famshme Notre-Dame në Paris. Shkaku i zjarrit nuk është bërë i qartë menjëherë, por zyrtarët thanë se mund të ketë lidhje me punimet për rinovimin e katedrales...
May drejt Berlinit dhe Parisit për të lypur një zgjatje të Brexit
Theresa May pritet të takojë kancelaren gjermane Angela Merkel në Berlin dhe presidentin francez Emmanuel Macron të martën në Paris, në një përpjekje për të shtyrë Brexitin. Si rezultat, zonja ...
Autoriteti francez rrëzon masat për ndalimin e protestave të “jelekëve të verdhë”
  Paris (AFP) - Këshilli Konstitucional i Francës ka goditur të Enjten një masë që do t'i lejonte autoriteteve të ndalonin individë të caktuar për të protestuar, një element kyç i planit t...
Dhjetë të vdekur, të paktën 30 të plagosur në zjarrin që përfshiu një apartament në Paris
  Një zjarr shpërtheu në një apartament te nje ndërtese të martën herët në Parisin jugperëndimor, duke vrarë të paktën dhjetë vetë dhe duke plagosur 30 të tjerë, tha sherbimi i zjarrfiksev...
Udhëheqësi i ‘Jelekëve të Verdhë’ pëson lëndime serioze në sy në protestat e Parisit
  PARIS (AP) - Policia franceze po heton se si një protestues i rëndësishëm i jelekëve të verdhë pësoi një dëmtim te rëndë në sy në Paris, si dhe lëndime të tjera të lidhura me protestat....
Faqja 1 prej 41234