Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Francës ku do të takohet me Presidentin francez, Emmanuel Macron.
Udhëtimi i kreut të qeverisë do të zgjasë vetëm një ditë për shkak të angazhimeve për fushatën elektorale në Shqipërisë.
Integrimi i Shqipërisë në BE dhe vaksinimi i popullatës janë dy çështjet kryesore që do të diskutojë Rama me Macron.
VERITAS.COM.AL