Etiketa: presidenca

Për të qeshur dhe për të qarë: Presidenti Meta e pikturon veten si ‘Skënderbe’ në kalanë e Krujës…
FUNNY STORY/ Humori dhe helmi thonë se janë afër njëri tjetrit. Këtë po përjeton presidenti i Republikës, Ilir Meta, pas disa muaj në beteja imagjinare: Herë si njeriu që ka nxjerrë shpatën kun...
Meta takon djalin e Sorosit: I ankohet për qeverinë e vendit të vet.
Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim me kërkesë të tyre Zëvendëspresidentin e Fondacionit “Shoqëria e Hapur”, zotin Aleksandër Soros dhe Drejtorin Ekzekutiv të zyrës së Fondacionit në S...
Presidenca e quan Dvoranin ‘një dhunues’ të Kushtetutës bash ditën kur ai dëshmoi në Prokurori.
Ka reaguar presidenca nëpërmjet zëdhënësit Tedi Blushi pas deklaratave pas pyetjes në Prokurori për gati 3 orë të kreut të KED-së, Ardian Dvorani. Dvorani lidhur me padinë që presidenti ka bërë...
Zëdhënësi i Metës thërritet në Prokurori për dëshmi mbi ‘grupin e strukturuar’ diplomatik.
Pak ditë pasi Presidenca i bëri kërkesë Prokurorisë për të verifikuar numrin që sipas saj i ka bërë presion zëdhënësit për media të presidentit Ilir Meta, Tedi Blushit, vetë zoti Blushi është thër...
Presidenca fyen dhe intimidon SHBA: ‘Mjaft me Rule of Embassy”. Edhe Italinë e quan ‘Agaç’.
  -Presidenca ka reaguar sërish ashpër dhe në mënyrë fyese ndaj SHBA dhe Italisë për përplasjet në Gjykatën Kushtetuese. 'Rruga e Elbasanit' të çon vetëm në Elbasan!, ndërsa ambasadori italian...
Presidenca po flet për ‘thirrje ndaj popullit’ dhe ‘ushtarë’ brenda dhe jashtë selisë.
( Foto: Sot në presidencë, gjatë vizitës së ish- presidentit Berisha) Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar sërish pas ‘presioneve’ të mazhorancës për shkarkimin e Metës. Duke ju r...
Kush nuk ka pushtet- të gjithë në Presidencë. Folën 90 minuta ‘si të marrim pushtetin’
Presidenti i Republikës Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të opozitës së bashkuar, drejtuar nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një njoftim nga zyra e shtypit ...
Meta iu kthehet ‘armëve’ të lëshuara: Do kërkojë takim me krerët e partive që dogjën mandatet
Pasi presidenti i republikës, Meta, deklaroi publikisht se ‘opozita jashtë- parlamentare e ka lënë vetëm’ dhe pasi tha se nuk pajtohet me ata që ‘dorëzuan mandatet’ dhe që krijuan kaos në rrugët e...
Zëdhënësi i Presidentit nuk përmban fjalorin dhe thotë se: ‘Meta ka zero shkelje kushtetuese’.
  Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi në një deklaratë për mediat tha se Komisioni i Venecias vërtetoi që presidenti nuk e ka shkelur në asnjë moment Kushtetutën, pas komunikatës të publi...
“Meta shkeli Kushtetutën”/ Reagon Presidenca: Harrojini traktet e porositura ngado që të vijnë!
Pas doli raporti i komisionit të Venecias, të cilin Top Channel e ka siguruar ekskluzivisht, ku thuhet se presidenti Meta shkeli kushtetutën duke anuluar zgjedhjet, ka reaguar kjo e fundit. “E ...
Faqja 1 prej 212