Etiketa: presidenca

Presidenca vë në provë lajmet ‘fake’: ‘Tërmeti apokaliptik do të godasë Shqipërinë’,
Këshilltari i Presidentit të Republikës për Çështjet e Sigurisë Kombëtare, Bahri Shaqiri vijon që t’u qëndrojë deklarimeve në letrën që Presidenti i dërgoi kryeministrit Rama ku paralajmëronte se ...
Burrat e presidencës viktimizojnë Rudina Hajdarin.
Sot e shtune, një ditë para zgjedhjeve, presidenca e papunë, është marrë me sulme kundër deputetes Rudina Hajdari- thuajse  në moshën e njërës nga vajzat e burrit të parë të presidencës. President...
Ilir Meta, prapë si Allende nr. 2: “Jam gati të shkoj edhe në Hagë!”.
Presidenti Ilir Meta deklaroi ndër të tjera se është i gatshëm të përballet me çdo gjykatë për vendimin e marrë, madje edhe në Hagë siç tha. Ai u shpreh se qëllimi i i tij kryesor është zhvillimi ...
Rama: ‘Presidenca- seli e opozitës, udhëheqës Salvator Haxhi Qametaj!
Kryeministri Rama zgjodhi të reagojë në përfundim të afatit të vendosur nga kreu i shtetit. Përmes postimeve të njëpasnjëshme në twitter, kryeministri Edi Rama e konsideron institucionin e Pres...
Thuaj se ‘Rama nuk vjen te Meta’; reporterët i besojnë surprizës dhe ‘gjuajnë’ në diell para Presidencës.
Kryeministri Edi Rama ishte i prerë në refuzimin e ftesës së Ilir Metës për bisedime mbi krizën politike, por ashtu si presidenti, por gazetarët kanë vendosur të mos heqin dorë por të presin për n...
Soft news/ Lame: Selia e presidentit- pa certifikatë pronësie!
Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame ka dalë në një deklaratë për mediat sot, dy ditë pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Kadastrën. Lame tha sot se në 14 fa...
Këshilltari i Presidentit Meta: Blendi Kajsiu, që nga Kolumbia shantazhon Presidentin në emër të ‘Freedom House’.
Një raport që mban firmën e vetëm një personi, Blendi Kajsiu, i cili jeton prej disa vitesh në Kolumbi, është servirur në media si qëndrim i institucionit ndërkombëtar Freedom House. Në fakt, Free...