Etiketa: prokuroria-e-pergjitshme

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, paralajmëron masat drastike në drejtësi
Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme në Republikën e Shqipërisë, Olsian Çela, pas përfundimit të mbledhjes së përgjithshme me prokurorët, ka deklaruar se “masa drastike duhen ndërmarrë në sistemin e...
Prokuroria e Përgjithshme: Një ministër dhe një zyrtar i lartë i PS vihen nën hetim.
Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet për një sërë zyrtarësh të lartë. Pas kërkesës së Arta Markut, për nisjen e hetimeve për ish ministrin Niko Peleshi, është kërkuar nisja e hetimeve për mi...
Verifikimet për Pjetrin nisën brenda 24 orëve/ Prokuroria e Përgjithshme letër PD-së.
Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur Partisë Demokratike për procedurat e ndjekura për verifikimin e dokumentacionit të dekriminalizimit për Vladrin Pjetri. Në letrën e Prokurorisë thuhet ...