Etiketa: protestat

BE shprehet ashpër kundër dhunës së opozitës dhe lavdëron ‘përmbajtjen autoriteteve të ligjit’!
Delegacioni i BE në Tiranë reagon ashpër për protestën e opozitës, që do të zhvillohet mbrëmjen e sotme, duke iu kërkuar të gjitha palëve politike të angazhohen urgjentisht në dialog. BE iu bën...
Rama: Në protestë- një popull imagjinar, sot fitojmë më thellë së në 2017
Kreu i qeverisë Edi Rama komentoi kërkesat radikale të opozitës. Ai tha se ka disa kërkesa të pakuptimta nga forcat opozitare, që nga rishikimi I kushtetutes e deri tek kërkesa për largimin e tij....
Ç’popull në shesh?… 2500 vetë, sa ishin, i mbledh edhe prifti i fshatit.
Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në vend. Ndërsa i është referuar protestës së mbrëmshme të opozitës, Ngjela tha se nuk ishte populli ai që ka dalë në protestë, pa...
Nuk doni dhunë nga politikanët e opozitës?… Të fillojë punë SPAK dhe Byroja e Hetimit.
  Nga: Zef Brozi/ Uashington D.C/ Qe te mos ketë me as dhune ne protestat e opozitës duhet qe SPAK dhe Byroja Kombëtare e Hetimit te fillojnë punën sa me pare. Dhe atëherë opozitës jashtëpa...
Basha e quan mbrojtjen e Parlamentit ‘një regjim ushtarak’. Dosja 184 mbetet enigmë.
Një ditë para protestës së opozitës e paralajmëruar për ditëne marte në orën 09:00 para Parlamentit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët. Basha tha se janë ditë dhe orë int...
Berlini zyrtar: Opozita ka gabuar; nëse ka prova- drejtohuni Drejtësisë.
Nga: Deutsche Welle/ Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë thotë se "platforma e duhur për zgjidhjen e konflikteve politike është parlamenti." Mini...
Ndërsa lëvizja e ‘jelek verdhëve’ të Francës zvogëlohet, po tani?
  Paris (AFP) - Protestat anti-qeveritare, që kanë tronditur Francën gjatë muajit të kaluar, u zbutën ndjeshëm gjatë fundjavës, pasi qeveria ofroi një sërë koncesionesh për të lehtësuar ze...
Edi Rama: “Gjithçka na duhet është të flasim”.
Ka reaguar sërish kryeministri Edi Rama lidhur me protestën e studentëve, këtë herë në Instgram. Kryeministri ka huazuar një nga posterët kryesorë të njërës nga protestat më të mëdha të vitit 2...
Shtëpi apo diploma? Kjo është ngatërresa.
Nga: Sazan Rrapi/ Kanë nisur protesta këtu e atje, e atje... Unazë, Breg Lumi, Shkozë dhe Arkitekturë. Protestat janë pjesë- pjesë. Majde edhe të palidhura me njëra tjetrën. Se psh., ata të Una...
Protestat anti- Trump: Të majtët i kthehen histerisë fanatike.
(FOTO: Erick Erickson, editor i Fox News)  Erick Erickson, editor i Fox News/ Për tetë vjet me radhë refuzuan që të jenë të llogaritshëm. Të papajtueshëm me patriotizmin e deklaruar, tetë vj...