Etiketa: ps

PS thotë se LSI e ka inskenuar vetë shpërthimin në zyrën e Durrësit
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/ Partia Socialiste ka hedhur dyshime se shpërthimi i ndodhur në një zyrë elektorale të LSI në Durrës është i inskenuar nga vetë LSI. Në faqen e Facebook të de...
Fatos Nano, SMS pwr Edin dhe Gramozin në përvjetorin e PS
Te dashur Edi e Gramoz! Uroj nëpërmjet jush, gjithë socialistët anembanë Shqipërisë për 26 vjetorin e familjes sonë të patjetërsueshme! Jam i bindur se fitorja e PSSH ne zgjedhjet e 25 qershorit...
VIDEO/Konflikt masiv mes militantëve të PS dhe LSI në Kuçovë. Larg fëmijët nga fjalori
Një konflikt masiv është kapur nga kamerat amatore në Kuçovë, ku disa militantë të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim janë përplasur fizikisht mes tyre. Në videon e dërguar...
VOA: LSI u ndodh papritur në qendër të sulmeve nga dy ish-aleatët: PS, PD
Në Shqipëri deputeti i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Gledjon Rehovica dhe drejtori i Spitalit Rajonal të Beratit, Idlir Frashëri janë vënë në ndjekje penale nga policia pasi dyshohet të...
SA I PA MEND KY SULM MBI LSI!
Laert Skiro/   Dy ditët e fundit, veçanërisht këto dy ditë, ka shpërthyer një sulm nga të dy krahët kundër LSI. Të dy krahët, dmth., nga Partia Socialiste (partia amë e LSI dhe aleatja ...
PS ndryshon kandidatin në Kavajë, ja cili është kandidati i fundit.
(FOTO ARKIV: Në Kavajë qeveria socialsite ndan dëshmitë e legalizimeve)/ Partia Socialiste ka zgjedhur një emër të ri për kandidat në zgjedhjet e Kavajës, aspo dy të tjerëve që kishte shpallur ...
Rama u takua sot me deputetët e ardhshëm; ja për çfarë i porositi.
Sot pasdite, te kompleksi i restauranteve 'Xibraku' është mbajtur mbledhja e thirrur nga kryeministri i vendit Edi Rama me kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 qershori...
Kongresin e PS e hapi “financa” me premtimin për 220 mijë vende pune. Blushi: Kongres i papunësisë.
Kongresi i  Partisë Socialiste është mbledhur sot në Durrës. Ra në sy se Kongresin e hapi një ministër, pikërisht ministri i Financave Arben Ahmetaj, i cili nga foltorja e Kongresit premtoi edhe 2...
Ku del tym ka një krim… Kryetarit të PS Lezhë i digjet makina, pas saj zbulohet krimi.
Makina e kryetarit të PS-së në Kolsh të Lezhës, Andi Marku është gjetur e djegur mëngjesin e sotëm pranë prefekturës së Lezhës. Ndërsa policia është duke vazhduar hetimet, Andi Marku, shef komi...
Një deputete tërhiqet nga kandidimi i ri para se ta hiqnin.
Deputetja socialiste Valentina Leskaj nuk do të jetë në listën e kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. "Unë kam vendosur të mos kandidoj për zgjedhjet e ardhshme. Kjo ka qenë zgjed...
Faqja 7 prej 9« E para...56789