Etiketa: is_tag

Më 25 mars PS zyrtarizon kandidatët për zgjedhjet lokale! Rama: Fitojmë bindshëm! Prioritet, marrëdhënia me qytetarët
Më 25 mars, ditë kur edhe do të mbahet mbledhja tjetër e kryesisë, Partia Socialiste do të zyrtarizojë kandidatët për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj. Kështu bëjnë me dije burime për Re...
Për zgjedhjet e 14 Majit/ Pas Gjiknurit, Yuri Kim i shkon në zyrë Alibeajt. Po sot takohet edhe me Metën
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, nisi sot një sërë takimesh me drejtues të partive politike kryesore në vend. Takimet nisën në selinë e PS, ku për rreth 45 minuta, ambasadorja Kim zhvi...
Yuri Kim, vizitë në selinë e Partisë Socialiste; gjatë ditës edhe me PL dhe PD.
Ambasadorja ameikane në Tiranë Yuri Kim, ka zhvilluar këtë të mërkurë një takim në selinë e Partisë Socialiste. Kjo vizitë vjen dy ditë pasi perfundoi afati ligjor në KQZ për regjistrimin e par...
PS dorëzon tjetër padi në SPAK për zbardhjen e 21 janarit: Kush e dha urdhrin për 4 vrasjet në Bulevard, Basha apo Berisha?
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste nga selia rozë Damian Gjiknuri thotë se sot do të bëhet një tjetër kallëzim penal ndaj Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ndrea Prendit për 21 janarin, ...
Dalin prova të reja pë krimin e 21 Janarit/ Balla: ‘Brenda javës depozitojmë kallëzimin në SPAK’!
Brenda javës do të depozitojmë në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) një kallëzim për çështjen e 21 janarit 2011, ku mbetën të vdekur katër të pafajshëm. Kështu ka deklaruar kreu i Grupit Parlamentar...
Rama mbledh grupin parlamentar të PS-së. Objektivat për sesionin e ri parlamentar, ja çfarë u diskutua
Kryesocialisti Edi Rama ka mbledhur ditën e sotme grupin e Partisë Socialiste. Ky takim i tyre vjen ndërsa ditën e sotme do të nisë edhe sesioni i ri parlamentar, ku një fokus do të marrin nismat ...
Politikë/ Reagon deputeti Agron Çela: T’i japim shansin PS-së të drejtojë bashkinë e Shkodrës pas 30 vitesh.
Deputeti Agron Çela theu heshtjen duke zbuluar për herë të parë arsyet që e çuan në kalimin nga Partia e Lirisë te Partia Socialiste. Sipas tij, është koha që bashkia e Shkodrës të merret nga soci...
Spiunët jashtë politikës/ Balla: PD po pengon nismën e PS
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla tha se PD po vonon nismën  për të larguar spiunët nga politika. “14 maji po afron dhe do të ishte e papranueshme që në listët e kandidatëve të ish...
Deputeti Agron Çela i LSI pritet t’i bashkohet Partisë Socialiste.
Në janar të vitit 2021, zëra kishte se deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Shkodër, Agron Çela, pas largimit të Nasip Naços nga kjo forcë politike drejt Partisë Socialiste, do të ndiqte...
Cili do të jetë Avokat i Popullit? Balanca jo më. As ndonjë tjetër me lidhje politike. As PD nuk ka akskluzivitet.
Dy emrat e opozitës për Avokat të Popullit, Ledio Braho dhe Altin Goxhaj u rrëzuan me votat e mazhorancës me të njëjtin argument: Këtë institucion nuk duhet ta drejtojë një figurë e angazhuar poli...