Etiketa: is_tag

Rama mbledh të mërkurën Asamblenë e Partisë Socialiste
(Foto Arkiv) Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama do të mbledhë të mërkurën pasdite anëtarët e Asamblesë Kombëtare. Gazetarja e ABC News Esiona Konomi raporton se mbledhja do jetë online ...
Amnistia penale nuk do të kalojë për votim as këtë javë. PS e shtyn për javën e ardhshme!
Amnistia penale nuk do të kalojë për votim në Parlament as këtë javë. Grupi parlamentar i Partisë Socialiste e ka shtyrë këtë draft, teksa paketa do të shqyrtohet edhe njëherë në komisione parl...
Rama mbledh Grupin Parlamentar, të enjten në Kuvend pritet të kalojë ligji për amnistinë penale
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste këtë të hënë, një ditë pas mbloedhjes së Asamblesë Kombëtare. Gazetarja e ABC News, Esiona Konomi raporton se Grupi Pa...
Amnistia, PS pranon propozimin e PD/ Do të lirohen të ndaluarit gjatë protestave të opozitës
Mazhoranca ka pranuar një amendament të propozuar nga deputeti Enkelejd Alibeaj në draftin për amnistinë penale. “Duke pranuar këtë ndryshime përjashtohen nga ndjekja penale si dhe pushohen të ...
Rama porosi drejtuesve të qarqeve për zgjedhjet e ardhshme: Kush s’ka rezultate, do të largohet
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në selinë e Partisë Socialiste drejtuesit e qarqeve dhe një grup ministrash. Qëllimi i takimit ka qenë riorganizimi i PS në bazë. Gazetari Ergys Gjençaj raport...
Pas kaosit dje në Kuvend, PS kërkon përjashtimin për 3 deputetë të tjerë
Seanca e zhvilluar një ditë më parë (14.12.2023) u shoqërua me tensione dhe përplasje të ashpra. Deputetë të opozitës tentuan të hyjnë në sallën e Kuvendit, por nuk u lejuan nga Garda. Në këtë ...
Krashi: Rama kërkoi disiplinë. Nuk ka arsye për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme
Deputeti i Partisë Socialiste, Lavrdim Krrashi thotë se në mbledhjen e Grupit Parlamentar të kësaj force politike këtë të hënë, kryeministri Edi Rama kërkoi disiplinë nga deputetët. Në një inte...
Dhuna e Foltores në sallën e Kuvendit/ PS kërkon masë disiplinore për Berishën dhe 5 deputetë që e mbështesin
Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste ka kërkuar masë disipinore për Sali Berishën dhe 5 deputetë që e mbështesin, pas tensionit dhe kaosit në Kuvend, në seancën plenare që u mbajt të hënën. ...
Rama mbledh Asamblenë e Zgjeruar të PS: Nga paga mesatare 900 euro, te çmimi i energjisë.
PS ka mbledhur sot Asamblenë e Zgjeruar në Fier. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë Edi Rama, u ndal fillimisht tek turizmi dhe rritja e shifrave këtë vit. Sipas tij, krahasimisht me vitin e shku...
BKH nis shqyrtimin e provave të dhunës në Parlament, PS mbledh firmat për ‘ndëshkimin’ e deputetëve të Berishës
Policia dhe Oficerët e BKH-së kanë mbledhur provat për pamjet filmike të kamerave të sigurisë të sallës së parlamentit ku në seancën e 2 nëntorit deputetët e Rithemelimit krijuan kaos duke marrë k...