Etiketa: pushime

Sa pak e njohin shëndetin e tyre! Një pushues nga Peja humb jetën në plazhin e Velipojës
Ngjarje tjetër e rëndë ka ndodhur në plazhin e Velipojës këtë të enjte. Pushues që shikojnë vetëm detin dhe pak shikojnë gjendjen e tyre shëndetësore, po rrezikojnë seriozisht. Një pushues nga ...
Moti i me shi dhe erë ndërpret pushimet në bregdet, situata përmirësohet pas 1 Gushtit
Era e fortë dhe reshjet e shiut që përfshinë vendin në 24 orët e fundit do të vijojnë edhe gjatë ditës së hënë. Më të rrezikuara do të jenë zonat bregdetare për shkak të erës që krijon dallgë të m...
E diele dramatike pushimesh: Dy pushues mbyten në Durrës, 14 turistë bllokohen në Rrjoll
Pas lajmit se një grua 50 vjeçare dhe një djalë 33 vjeçar humbën jetën në det, njëri në Durrës e tjetri në Lalës, një lajm tjetër vjen nga Rrjolli: 14 utristë ishin bllokuar në veri të vendit. ...
‘ Dembelët e Ballkanit’/ Ne shqiptarët, me ligj, fabrikojmë pushime.
Maji është një ditë simbolike për mbrojtjen e të drejtave të punonjësve në mbarë botën. Në Shqipëri, prej vitesh e ka humbur simbolikën dhe është kthyer në një ditë pushimi, kryesisht për punonjës...
Tregimi horror i një turisti në Palasë
(FOTO: Palasa dhe Dhermiu siç ishin dikur. Këtu ndodhi horrori)/ Një pushues i cili kishte zgjedhur Jugun e Shqipërisë të kalonte pushimet verore këtë vit, shpreh me shqetësim atë histori që e ka...
Donald Trump shkon 17 ditë për pushime, duke turbulluar shumëkënd.
Me siguri, të gjithë ata që u turbulluan kur morën vesh se zoti Trump nisi pushime 17 ditore, kanë menduar se në këto 'kohë të vështira' për Trump, nuk do të ketë pushime. Por nuk ndodhi kështu. ...
VERË 1963, SI PUSHONIN ‘TURISTËT’ NË DHËRMI/ VIDEO E RRALLË
  Në vitet 60 të shekullit të kaluar, Dhërmiu u shfaq si pika ‘elitare’ e pushimeve të verës. Më parë aty kishte pasur një ndërtim italian për pushues, por që u kthye në shtëpi pushimi për...