Etiketa: raketa

Astronautët arratisen nga raketa Soyus që pësoi defekt në Hapësirë
Një astronaut i Shteteve të Bashkuara dhe një tjetër i Rusisë, u detyruan të bëjnë një ulje emergjente pasi akëta Ruse ‘Soyuz’po funksiononte keq gjatë rrugës për në Stacionin e Hapësirave Ndërkom...
Irani teston raketë bërthamore si sfidë ndaj presionit të Trump.
Irani thotë se ka testuar me sukses një raketë me rreze të mesme, si karshillëk ndaj presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Lëshimi i raketës ‘Khoramshahr’, e cila a një rreze prej...
Koreja e Veriut lëshon tre raketa drejt detit
  Koreja e Veriut ka lëshuar tre raketa b alistike me rreze të shkurtër- thonë b urime të Uashtrisë Amerikane. Raketat u lëshuan nga provinca Gangëon dhe fluturuan për rreth 250km (150 miles), t...
Koreja e Veriut kërcënon se brenda rrezes së provës bërthamore është gjithë Amerika.
Koreja e Veriut ka bërë me sukses provën e raketës së fundit bërthamore balistike ndërkontinentale, duke e përshkruar atë si një "parlajmërim të ashpër" për Shtetet e Bashkuara. Lideri i Koresë...
Koreja e Veriut brohoret për provën “e suksesshme” të raketës ndërkontinentale. VIDEO
(FOTO: Njerësit në Korenë e Veriut ndjekin televizionin mbi lëshimin e raketës)/ Koreja e Veriut thotë se ka testuar me sukses raketën e distancave të gjata ‘interkontinentale”. Kjo është he...
Ka dështuar prova bërthamore në Korenë e Veriut; parada e kërcënimit mbyllet me dështim.
  Koreja e Veriut ka dështuar në lëshimin e raketës në bregun e  saj lindor- thanë Koreja e Jugut dhe Ushtria Amerikane, një ditë pasi Pyongyang paralajmëroi Shtetet e Bashkuara mes rritje...
Koreja e Veriut lëshon raketë, por dështon.
Raketa e lëshuar nga Korea e Veriut ka dështuar- sipas zyrtarëve të mbrojtjes së Koresë së Jugut. Por është akoma e paqartë sa copë raketa u lëshua, ose për çfarë po testohen, saktësisht. Ushtr...
Rusia dërgon në Krime raketë të re kundër- ajrore.
  Ushtria Ruse ka njoftuar se ka dërguar një raketë të re të mbrojtjes ajrore drejt Krimesë, në një lëvizje të planifikuar para tensioneve më të fundit me Ukrainën. Raketa e re e sistem...