Etiketa: reforma

NË VEND TË NJË URIMI PER REFORMËN
Nga: Astrit Patozi/ Reforma në Drejtësi nuk ka nevojë, as ta qash, dhe as të ngresh dolli shqiptarçe për të, duke pasur parasysh gjithmonë “armikun”, që është duke plasur nga marazi për ata që ...
3 vite të Reformës në Drejtësi/ Xhafaj: Fjalët do t’i marrë era, kjo vepër e mirë mbetet
Ish-Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, mori pjesë në prezantimin e dy volumeve të kolanës së botimeve parlamentare për reformën. Teksa mbushe...
Paniku në prag të SPAK: Presidenti Ilir Meta e quan Reformën në Drejtësi me nofkën ‘Ramareforma’. A do ta pranojnë SHBA dhe BE?!
Koment/ Përmes një analize të gjatë të titulluar “JA SI RAMAFORMA E LA VENDIN PA GJYKATË KUSHTETUESE” dhe të shoqëruar me dy video ilustruese, kryetari i republikës përpiqet të argumentojë se si K...
Ambasada e SHBA: KLP dhe KLGJ- këta janë në rendin e ditës/
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka kërkuar sot përmes Facebook që të ngrihen këtë javë KLP dhe KLGJ, përmes një ‘procesi të lirë’ të prokurorëve. Ambasada Amerikane në Tiranë vjen me...
Devijon Vettingu: Sot arrestohen 16 ‘peshq të mëdhenj’ protestues, të llojit saraga.
Shënim nga Veritas/ Devijanca e Vettingut ka lidhje me tre premtime të mëdha të bëra nga kupola: E para, devijon data: Ishte thënë se Vettingu do të nisë të japë efekte në fillim të vitit 201...
Kanabizohet reforma në drejtësi.
Nga: Petrit Vasili/ Thirrjet për konsensus të natës së fundit janë shumë të vonuara dhe shërbejnë vetëm si alibi e kapjes së drejtësisë. Zbatimi i Reformës në Drejtësi ka hyrë në rrugën shum...
Thjesht një tabelë për Reformën!
  Frrok Çupi/ Një tabelë e vogël, por me detyrimin që të mbahet me vete të paktën pak dekada. Të mbahet për aq kohë sa të pranohet unanimisht se Reforma dështoi; ose aq sa njerëzia të shpët...
Ambasadori amerikan Lu e shpall prokurorin e Përgjithshëm një “armik i Reformës”
(FOTO: Ambasadori Lu dhe Adriatik Llalla)/ Sot paradite, ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu ka gjetur rastin e një tryeze të sajuar me një titull arkaik: “Pjesëmarrja e qytetarëve në...
Reforma në Drejtësi nuk është as e Amerikës, as e BE, por e George Soros
Reforma në Drejtësi nuk është as e “Amerikës, as e BE, por e George Soros Vetëm fitorja e Donald Trump mundi të nxisë guximin në media për të thënë të vërtetat. E vërteta që është thënë kaq koh...
Kushtetuta e re mohon Kushtetutën e re
Nga L. Skiro/ Prokurori i Përgjithshëm deklaroi publikisht se ndryshimet kushtetuese (rreth 20 për qind e Kushtetutës ka ndryshuar) e nxjerrin Prokurorinë jashtë funksionimit të saj. Praktikish...
Faqja 2 prej 3123