Etiketa: is_tag

Komisioni i Posacëm Antikorrupsion, pritet të shtyhet votimi në Kuvend.
Kuvendi ka përfshirë sot në rend dite ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion. Ndonëse ende nuk ka konsensus mes palëve, pasi opozita ka paralajmëruar se nuk do të marrë pjesë në këtë komi...
Rama paralajmëron reformim në sistemin arsimor: Paga 950 euro për mësuesit, por do të ketë rritje sipas performancës dhe kualifikimeve
Kryeministri Edi Rama paralajmëron reformim të pagave në sistemin arsimor. Rama tha se për pak muaj paga mesatare e mësuesve do të shkojë në 950 euro, me rritjen që është përcaktuar, por sipas ...
Rritja e pagave, reforma më e rëndësishme e qeverisë: Kryeministri Rama
Kryeministri  Edi Rama këtë të mërkurë pas mbledhjes së qeverisë ka bërë me dije se rritja e pagave do të jetë një ndër reformat më të rëndësishme që ka ndërmarrë qeveria ndër vite. Rama është ...
Prezantohet Harta e re Gjyqësore, në fokus Reforma në drejtësi
Nga Brixhilda Xhuraj/AP/  Mëngjesin e 28 dhjetorit është prezantuar Harta e re Gjyqësore në Shqipëri, me qëllim rritjen e eficiencës së drejtësisë në vend. Të pranishëm në prezanti...
HERËSI VDIQ, POR MBRETI MUND TË NGJALLET
Nga: Astrit Patozi/ Tani që vendimi i Gjykatës Kushtetuese u zbardh, nuk ka më asnjë dyshim se herësi i Damianit është përmbysur dhe ky është një lajm i mirë për Shqipërinë. Tani mund të qetë...
Pse ambasadorja Yuri Kim takon Vitore Tushën, të përfolur si e afërt me Ilir Metën?
KOMENT/ Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kryetaren e KED-së, Vitore Tusha.  Kim shkruan se Vitore Tusha, e cila është dhe kryetare e KED, ka përgje...
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimet Kushtetuese, 106 vota pro.
  Ndryshimet Kushtetuese janë miratuar me 106 vota pro. Ndërkohë kanë qenë 10 deputetë të cilët kanë votuar kundër këtyre ndryshimeve. Nga ana tjetër 6 deputetë nuk morën pjesë në votim. N...
Franca mbështet vendimin e Parlamentit; reforma një çështje tërësisht shqiptare’, thotë Christine Vasac
Ambasadorja franceze në Tirane, Christine Vasac, ka komentuar mbi diskutimet e fundit mes PS dhe PD per listat e hapura dhe aleancat parazgjedhore. Ajo ka thene prere se “kjo eshte nje çështje ter...
Basha i PD detyrohet të thotë ‘po’, për listat e hapura, por me ca ngecje nëpër dhëmbë.
Opozita e bashkuar do të mbështesë hapjen 100% të listave, por..., me kushtin mos të ndalohen koalicione, si dhe formulimi i shpërndarjes së mandateve të jetë i njëjtë.  'Po' e Bashes eshtes hoqer...
Yuri Kim: ‘5 qershori’ tashmë është ligj, të gjitha palët të marrin pjesë në mirëbesim.
  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar mbi votimin votimin sot në Parlament të marrëveshjes së 5 qershorit. Marreveshja kaq shume e diskutuar ne qarqet poli...