Etiketa: rita-ora

Zëri i hoxhës ngrihet mbi zërin e Rita Orës në koncertin e Tiranës
As që mund të ishte parashikuar se në momentin kur Rira Ora të jepte koncertin në shehsin 'Skënderbeg' në Tiranë, të ndalonte rituali i hoxhës që këndon faljen që nga minareja e xhamisë po në shes...
Hiti i Selena Gomezit u krijua ‘kastën’ për Rita Orën
Këngëtarja Rita Ora ka performuar në Coachella dhe dalja në skenë për të kishte një rëndësi të cilën të pranishmit nuk e kuptuan. Ylli me prejardhje nga Kosova në vend të hiteve të saj këndoi k...
FOTO/ E veshur Kuqezi në Festën e Pavarësisë. Mijëra në sheshin e Prishtinës për Rita Orën
Pritja madhështore që i kanë bërë qytetarët e Prishtinës këngëtares kosovare të lindur në Londër, ka mahnitur shumë njerëz në botë. Rita kishte deklaruar se ka pasur disa oferta për artin e saj në...
FOTO: Rita Ora në krahë të Conor McGregor ‘gjatë natës’ së Fashion Awards, pas ceremonisë.
Këngëtarja dhe sportisti kanë pozuar për një seri fotosh të shpejta, së bashku në eventin e Londrës të hënën në mbrëmje- shkruan ‘The Sun’. Kur sapo ishte mbledhur qilimi i kuq, Rita doli dhe u...
FOTO: E pacipa Lisa Appleton bën si Rita Ora dhe del në rrugë e veshur vetëm me një peshqir.
By Dan Cain/ The Sun Lisa Appleton ka marrë tipin e modelit të veshjes nga Rita Ora dhe ka krijuar luk-un e famshëm të një ‘European Music Aëards’. Ish pjesëmarrëse e kontestuar  në ‘Big Bro...
Rita Ora pranë falimentit?
Rita Ora është në telashe të mëdha financiare: Kompania e saj “Ora Multi Services” ka pësuar rënie të madhe në fitime ndërsa në të njëjtën kohë ajo është në borxh ndaj kompanisë “Rock Nation” e cila t...