Etiketa: rusi

Rusi/ Përplasja me zogjtë detyron avionin të ulet në arën e mbjellë; ka të plagosur.FOTO dhe VIDEO
Një Airbus 321 i Rusisë është detyruar të ulët në arën e mbjellë me misër në periferi të Moskës pak kohë pasi është ngritur nga aeroporti, pasi zogjtë u përplasën dhe u thithën nga motori i avioni...
Shtetet e Bashkuara del nga Traktati bërthamor me Rusinë, Reagan- Gorbacov. ‘Rusia e abdikoi Traktatin’, tha Pompeo.
Shtetet e Bashkuara, zyrtarisht është tërhequr nga traktati bërthamor me Rusinë, duke shtuar frikën e një gare armatimi. Traktati i ndërmjetëm i Forcës Bërthamore (INF) është nënshkruar nga pre...
Alexei Navalny: Kreu i opozitës Ruse dërgohet nga burgu në spital.
Figura më e rëndësishme e opozitës ruse, Alexei Navalny, është dërguar nga qelia në spital në Moskë. Zyrtarët nuk dhanë ndonjë detaj mbi rrethanat, por zëdhënësja e zotit Navalny tha se ai kish...
Rumania thotë pse i bllokoi pajisjet ushtarake ruse për Serbinë
BUKURESHT, Rumani (AP) - Rumania ka bllokuar një dërgesë ushtarake ruse me tanke të luftës dhe automjeteve të blinduara për në Serbi për shkak të sanksioneve ndërkombëtare që janë në vazhdim kundë...
Koreja e Jugut lëshon të shtëna paralajmëruese mbi avionin ushtarak Rus
Koreja e Jugut thotë se avionët e saj gjuajtën të shtëna paralajmëruese mbi një aeroplan survejimi rus që hyri në hapësirën ajrore të saj të martën. Zyrtarët thanë se aeroplani  shkeli dy herë ...
EDHE GJEORGJIA KU KA GISHT RUSIA: PËRLESHJE DHE TENSION, MANIFESTUESIT PËRPIQEN TË HYJNË NË PARLAMENT
Mauro Indelicato Një foto e thjeshtë rrezikoi të shpërthejë një revoltë te vërtetë në rrugët e Tbilisit. Në mbrëmjen e të enjtes, në fakt, në rrjetet sociale është përhapur një imazh në të cili...
Protestat në Ballkan e Shqipëri, influencë ruse? Ja si përgjigjen Rama dhe Stoltenberg
Gjatë konferencës për shtyp gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu, pyeti Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Stoltenberg dhe kryeministrin Edi Rama se muajt e fundit ka patur një valë protestash n...
Fryn erë ruse mes politikanëve shqiptarë në Ballkan
(Foto: Aksion i policisë së Kosovës për kapjen e diplomatit rus)/ Koment/ Prej kohësh aleatët tanë të mëdhenj kanë njoftuar se ‘në Ballkan po shtohen influencat ruse’.  Ata që ndodheshin më bre...
Asnjë marrëveshje?… Serbia thotë se mund të tërhiqet nga oferta e anëtarësimit në BE
BREITBART LONDON BEOGRAD, Serbi (AP) - Ministri pro-rus i mbrojtjes i Serbisë thotë se vendi ballkanik mund të braktisë qëllimin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian, për lidhje të ngushta me M...
Destabilizimi i Ballkanit favorizon lojtarë si Rusia dhe Turqia.
-Nga Serbia në Shqipëri, nga Mali i Zi në Bosnje. Sheshe në trazira kundër qeverive. Dhe tani behet popullor hashtagu #BalcanSpring- Nga: Francesco De Palo / Sheshet e kreshtës ballkanike ja...
Faqja 2 prej 1212345...10...E fundit »