Etiketa: rusi

Shoigu i Rusisë urdhëron tërheqjen e forcave ruse në perëndim të lumit Dnijepër
 Ministri rus i Mbrojtjes, Sergey Shoigu, ka urdhëruar zyrtarisht tërheqjen e trupave ruse nga perëndimi i lumit Dniepër në rajonin e Khersonit, duke hedhur dyshime kështu mbi një lënie të...
Lufta në Ukrainë: Putin thotë jo më sulme masive, tani për tani!
Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se nuk ka nevojë për sulme më masive në Ukrainë, disa ditë pas bombardimeve më të rënda të vendit që nga fillimi i luftës. Ai tha se shumica e objektivave...
Elon Musk mohon se ka folur me Putinin për luftën në Ukrainë
Nga George Wright BBC Elon Musk ka mohuar raportet se ai ka folur me Vladimir Putin përpara se të postonte një sondazh në Twitter me sugjerimet e tij për t'i dhënë fund pushtimit rus të Ukra...
URGJENT/ Takimi urgjent i G7 për Ukrainën në orën 13:00 BST
Presidenti i SHBA Joe Biden dhe liderët e vendeve të tjera të industrializuara të G7 do të mbajnë një takim urgjent brenda vetëm një ore për të diskutuar situatën në Ukrainë. Udhëheqësve të SHBA-...
Shqipëria i kërkon Rusisë, Britanisë dhe Kinës bllokimin e faqeve që po publikojnë të dhënat pas sulmeve nga Irani! Po postohen sekrete hetimore
Mbyllja e faqeve që publikojnë të dhënat e marra nga sulmi kriminal kibernetik i është kërkuar autoriteteve të Kinës, Britanisë së Madhe dhe Rusisë. Vendimi është marrë nga Gjykata e Tiranës pasi ...
Zelensky do të kërkojë takimin urgjent të G7
Presidenti Zelensky ka thënë se G7 do të mbajë një takim urgjent pas sulmeve në të gjithë Ukrainën dhe se ai do të mbajë një fjalim. Duke shkruar në Twitter, ai tha se kishte folur me kancelarin ...
Ukrainë/ Sulmet ishin të pritshme, por kjo është një shock!
Paul Adams/ BBC Raportim nga Kievi Tre orët e fundit kanë parë valë pas vale shpërthimesh, jo vetëm këtu në Kiev, por në të gjithë këtë vend të gjerë, nga Lviv në perëndim në Kharkiv në lind...
Raketa ruse po hidhen mbi Kiev me dronë iranianë, thotë Zelensky
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, duke dënuar fuqimisht sulmet e radhës ruse në disa rajone të Ukrainës, ku goditja më e madhe u dha në Kiev, ka pretenduar se raketat ruse janë hedhur nëp...
Putini hakmerret për urën në Krime, luftë në të gjithë Ukrainën! Viktima në Kiev! Evakuohet ambasada amerikane.
Një numër njerëzish u vranë dhe u plagosën në sulmet në Kiev këtë mëngjes, thonë shërbimet e urgjencës ukrainase. Gazetari i njohur Andriy Tsapliyenko thotë se një nga raketat shpërtheu në rrugën ...
Shpërthen ura që lidh Krimenë me Rusinë! Tre të vdekur, marrin flakë 7 depozita karburanti!
Ura që lidh Krimenë me Rusinë është djegur nga një zjarr i madh i shkaktuar nga shpërthimi i kamionit-bombë. Një pjesë e urës ka përfunduar në det. Shpërthimi që zgjoi banorët rreth orës 6 të mëng...
Faqja 1 prej 3212345...102030...E fundit »