Etiketa: saimir-tahiri

Saimir Tahiri, ish ministër, në burg. Dënohet me 3 vite e 4 muaj
Apeli i Posaçëm i Gjykatës kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), të premten e 4 shkurtit, ka dënuar ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, me tre vite e katër muaj burgim, për v...
Dolën në audio-përgjime, arrestohen në Francë dhe Gjermani 2 ish-truprojat e Saimir Tahirit
Arrestohen dy ish- truprojet e ish ministrit Saimir Tahiri, Hekuran Marku dhe Agustin Deda; të vendosur në kërkim ndërkombëtar prej një muaji e gjysmë si të dyshuar për trafik droge, pasi dolën në...
Dosja e Saimir Tahirit në Gjykatën e Lartë do të relatohet nga Ilir Panda si relator dhe jo nga Sokol Sadushi. Shorti ishte hedhur gabim.
Dosja penale në ngarkim të ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, do të vazhdojë procesin gjyqësorë me kryesues të seancës Ilir Pandën relator e Sokol Sadushin dhe Ervin Pupe. Kjo dosje ësh...
Tahiri kthehet në “pikën zero”, Apeli çon për rigjykim ish-ministrin e Brendshëm
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka marrë vendim ditën e sotme për çështjen në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm, Samir Tahiri. Apeli ka vendosur që çështja të kthehet për rigjykim nga ...
Saimir Tahiri pret 4 prej orësh vendimin e gjykatës, në ankth, i ulur në shkallët e gjykatës
Kanë kaluar katër orë që kur trupi gjykues në Gjykatën e Krimeve të Rënda duhet të jepte vendimin për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, i akuzuar për tre vepra penale. Por të mbyllur në dh...
Kërkohen 12 vjet burg për Saimir Tahirin; e rëndojnë tri akuza
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vjet burg për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm. Pretenca e prokurorëve është dhënë pak minuta më parë, raporton Top Channel. Tahiri, së bashk...
Kunati i Saimir Tahirit e shpall ‘idhull’ dhe ‘mësues, Toto Riino-n
Alban Berisha, kunati i ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në një postim në facebook e shpall Toto Riinon, mafiozin sicilian që vdiq dje në një spital në Itali, si ‘idhull’ të tij. Me ...
Gazetari italian De Luca: Në hetime flitet jo për ‘një Saimir’ por për Saimir Tahirin!
(FOTO: Gazetari italian Dario De Luca duke marrë një çmim në gazetari)/ Gjatë një lidhje telefonike për “News24”, gazetari i njohur sicilian i “Meridionews”, Dario De Luca (në foto duke marrë një ç...