Etiketa: shkoder

Valdrini apo Xhentëllmeni Xhek?
Nga: Senad Nikshiq Valdrin Pjetrin e kam njohur që herët kur ishte pronar i Fashion Club në plazhin e Velipojës. Një tip club-i plot stil që herën e parë kur u hapi bëri jo pak bujë në ato vite...
Sa pak e njohin shëndetin e tyre! Një pushues nga Peja humb jetën në plazhin e Velipojës
Ngjarje tjetër e rëndë ka ndodhur në plazhin e Velipojës këtë të enjte. Pushues që shikojnë vetëm detin dhe pak shikojnë gjendjen e tyre shëndetësore, po rrezikojnë seriozisht. Një pushues nga ...
Intensifikohet çështja ‘Pjetri’. Prokuroria e Përgjithshme i kërkon ‘gishtat’ Italisë…
Valdrin Pjetri duket se po shkon drejt rrugës së përballjes me drejtësinë shqiptare. ‘’Gazeta Shqip’’ zbulon nga burimet pranë Prokurorisë së Përgjithshme se organi i akuzës i ka dërguar kërkesë M...
Cili është Valdrin Pjetri, i përkëdheluri nga të dy ‘armiqtë’, i mallkuari i fundit në Shkodër?!
Emri i Valdrin Pjetrit si kandidat i Partisë Socialiste për Bashkinë e Shkodrës për zgjedhjet e 30 qershorit nuk ishte katapultimi i një njeriu pa përvojë dhe pa kontribute si punonjës dhe drejtue...
Valdrin Pjetri e mbyll polemikën një ditë para kurorëzimit si kryetar i Shkodrës.
Kryetari i Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri,  i cili pritet të betohet ditët në vijim ka reaguar pas akuzave të PD. Partia Demokratike sot me anë të sekretarit të përgjithshëm, Gazment Bardhi ...
PD shpërndan fletushka në Shkodër: ‘Narko Valdrini jashtë Bashkisë’. Voltana rindez motorët.
Ndërsa po afrohet data kur do të konstituohet Këshilli Bashkiak i Shkodrës dhe kur në krye do të betohet Valdrin Pjetri, ishs- kryetarja Voltana Ademi betohet se nuk do të lirojë zyrën dhe ka akti...
Voltana në depresion, punonjësit e bashkisë i bëjnë të papriturën
Shkruan: Shkodra News/ Voltana Ademi ndodhet ne “depresion” dhe po përballet me orët me te vështira te fund-mandatit te saj. Pas vendimit te gjykatës se Shkodrës për t’i njohur mandatin Valdrin...
Gjykata rrëzon Voltana Ademin. Valdrin Pjetri kryebashkiak në Shkodër
Valdrin Pjetri është konfirmuar zyrtarisht nga Gjykata e Shkodrës si kryetari i ri i Bashkisë së Shkodrës, duke rrëzuar kërkesë-padinë e bërë nga Voltana Ademi. Gjykata e Shkodrës ka konfirmuar...
Ambasadori i Austrisë i shkruan Voltana Ademit: ‘Viti 2019 nuk është 1913!’
Ambasadori austriak Johan Sattler në një postim në Tëitter i ka kthyer përgjigje kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit e cila kërkoi dje që bashkinë ta drejtojë një mision administrimi ndërko...
Një kryetare bashkie kthehet në vitin 1913: ‘Kërkoj marrëveshjen e princ Vidit’ për dorëzimin e detyrës.
Afrimi me dorëzimin e  pushtetit dhe privilegjeve në të gjitha instancat, po shfaq marrëzinë e fundit të pushtetmbajtësve. Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, iu ka drejtuar një letër amb...
Faqja 3 prej 1212345...10...E fundit »