Etiketa: shkoder

Shiroka merr Çmim Botëror/ Rama ndërton sheshin kryevepër ‘Qilimi shqiptar’…
Kryeministri Edi Rama nuk ndalet me investimet duke i ndryshuar fytyrën të gjithë qyteteve shqiptare. “Qilimi Shqiptar” në Shirokë është nominuar për Çmimin botëror “Mies Van der Rohe” dhe ky laj...
40 plumba vrasin të kërkuarin Bardhok Pllanaj. Ekzekutohet ‘Kumbari’ i Shkodrës!
Mbrëmjen e sotme është ekzekutuar me rreth 40 plumba biznesmeni Bardhok Pllanaj, 46-vjeç, i njohur si 'Kumbar' droge, teksa ka qenë duke udhëtuar me makinën e tij në fshatin Dobraç i Ri të Shkodrë...
Rama në Shirokë: ‘Bashkia e Shkodrës shembull drithërues i injorancës dhe prapambetjes’.
Kryeministri Edi Rama është ndalur këtë pasdite në një takim elektoral në Shkodër, ku në fjalën e tij ka folur per Bashkine e drejtuar nga Voltana Ademi. Rama u shpreh se Bashkia e Shkodrës ësh...
I vihet flaka bujtinës afër Thethit, dëmi 3 mln euro/ Pronari ishte kthyer nga Anglia.
Një bujtinë është djegur në Qafe Thore pranë Thethit në Malësinë e Madhe. Buni i Bajraktarit ndodhej në aksin që të çon në drejtim të Thethit, dhe dëmi ekonomik kap vlerën 3 milionë euro. Me...
Në Qafë Thore bora ka arritur në 3 metra. Qarku Shkodër, ja akset e bllokuara.
Reshjet e borës në vend kanë shkaktuar jo pak probleme në qarkullim, ku shumë akse kanë vështirësi kalimi. Në qarkun Shkodër situata paraqitet si më poshtë: 1. Aksi rrugor Bogë-Qafë Thore-Br...
Rama nga Shkodra kritika Voltana Ademit: Na bllokoi për çdo gjë, u hasëm me një mur qorr dhe shurdh duke penguar investimet
Kryeministri Edi Rama teksa  ka prezantuar kandidatë për deputetë në qarkun e Shkodrës, nuk ka kursyer kritikat për kryetaren e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademit  duke e cilësuar si një person ...
Rama viziton shtëpinë e 111-vjeçares së vaksinuar/ ‘Jeta është vendi i mrekullive’.
  Zenepe Pirani disa ditë më parë ka shprehur dëshirën për të takuar kryeministrin, ndërsa sot Edi Rama e ka vizituar atë në qytetin e Shkodrës. 111-vjeçarja është qytetarja më e vjetër q...
Rama: Së shpejti vjen sasi e konsiderueshme vaksinash, nisim me…
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Shkodra për procesin e vaksinimit, duke dhënë lajmin se shumë shpejt do të vijë një sasi e konsiderueshme vaksinash anti-Covid Sipas Ramës, me ardhjen e kësaj...
Rita Ndoci ironizon Bashën pas vizitës në Shkodër: As anëtarët e PD nuk kanë dalë me e prit Lulin e vacërr, ai nuk njeh as kandidatët që ka vendos në krye të listave
Këngëtarja shkodrane Rita Ndoci ka sulmuar kryedemokratin Lulzim Basha pas vizitës së tij në Shkodër gjatë ditës së sotme. Ajo thotë se Bashën në Shkodër nuk dolën ta presin as anëtarët...
Nis edhe në Shkodër vaksinimi me Pfizer! Rama merr pjesë gjatë procesit.
Kryeministri Edi Rama merr pjesë në nisjen e procesit të vaksinimit në Qarkun e Shkodrës. Vendi i përzgjedhur është pallati i sportit “Qazim Dervishi” ndonëse ministria e Shëndetësisë kishte k...
Faqja 1 prej 1512345...10...E fundit »