Etiketa: shkoder

Voltana Ademi e Shkodrës procedohet penalisht në gjendje të lirë. ‘Dënim politik’, thotë ajo.
Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi është proceduar penalisht, në gjendje të lirë, për pengim të procesit zgjedhor. “Procedohet Kryetarja Bashkisë Shkodër Voltana Ademi për veprën penal...
Sulmi në KZAZ-në e Vaut të Dejës/ Rama: Dëshpërim i Bashës, Kryemadhit, Metës e Berishës
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas sulmit në KZAZ-në e Vaut të Dejës. “Sulmi mbi KZAZ e Vaut të Dejës është shfaqja e egër e dëshpërimit të L.Bashës, M.Kryemadhit, I.Metës dhe S.Berishës”, ...
Voltana Ademi merr çelësat e Rozafës: Në Shkodër nuk lejoj zgjedhje!
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se në 30 Qershor nuk do të ketë zgjedhje në Shkodër. Ne do të zbatojmë dekretin për ç’dekr...
Zjarr në KZAZ nr 6 të Vaut të Dejës, 3 policë të plagosur/Lleshaj: Ligji do të veprojë
Foto: Njeri nga policet i plagosur rende Është tensionuar situata në bashkinë e Vaut të Dejës, ku mbështetësit e opozitës kanë nisur protestat përballë KZAZ-ve, duke kërkuar lirimin e tyre nga ...
Një shkodrane i shkruan një shkodraneje: ‘Kthe rrugë e dashur. Shkollat nuk janë as të mijat as tuat, Voltanë!’
Ish-zv.kryeministrja Senida Mesi, njëkohësisht deputete e Partisë Socialiste në Shkodër, ka reaguar për mitingun elektoral të zhvilluar dje në këtë qytet dhe për protestën e organizuar nga opozita...
Rama: ‘Opozita si talebanët në Afganistan!’
Kryeministri Edi Rama pasi u prit me protesta nga militantë tw PD- LSI në Lezhë ka arritur në Bashkinë e Vaut të Dejës, ndalesa e parë para se të shkojë në Shkodër. Përpara banorëve Rama tha se...
Rama në Shkodër: ‘Ky Bardh Spahia nuk është si ata të katër…
Kryeministri Edi Rama ka komentuar në Vaun e Dejës, Shkodër,  arrestimin e ish-deputetit të PD-së, Bardh Spahia, teksa ishte nisur për në emisionin ‘Open’ në Top Channel. Duke bërë një ndarje m...
Johann Sattler: Zgjedhjet e zgjidhin krizën… Shpresa te Drejtësia
Johann Sattler, ambasador i Austrisw, flet nga Shkodra: “I zoti e nxjerr gomarin nga balta. Nuk jemi ne 1912 dhe jemi ne 2019 dhe pergjegjesia eshte totalisht e juaja. Momentet qe po jetojme ja...
Ish deputeti Bardh Spahia shpallet ‘në kërkim’
Bardh Spahia është shpallur në kërkim nga policia e Shtetit. Ish-deputeti i PD-së Spahia është shpallur në kërkim pas akteve të dhunshme mbrëmë në Shkodër, ku mbështetësit e PD dhe LSI i vunë flak...
Shkodër- Tropojë: Policë dhe nëpunës të Bashkisë, autorë krimi kundër shkollave dhe qendrave të votimit.
I vunë flakën shkollës “Shejnaze Juka”, e cila shërben si KZAZ nr 3., në Shkodër, policia arreston 5 persona, dy prej të cilëve janë punonjës Bashkie. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e...
Faqja 4 prej 12« E para...23456...10...E fundit »