Etiketa: shkolla

Dhjetëra nxënës të helmuar në shkollën e Fierit. Ministre Shahini: ‘Është herë e dytë, tani tolerohet më’.
Ministrja e Arsimit besa Shahini ka mbërritur në Fier për të parë nga afër gjendjen e gjimnazistëve. “ Kjo ka lidhje me një pajisje te përdorur nga nxënësit, edhe herën e parë edhe tani. Herën ...
Nisin mësim në shkollën në Kamzë, Rama shoqëron dy ‘heronjtë’ e tërmetit, Aurelin dhe Alesion
Pasi u ka organizuar takimin surprizë dhe i ka dërguar të takojnë idhujt e tyre, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon dhe pas vizitës që u ka bërë në fundjavë në shtëpitë e reja ku janë vendosur...
24 mijë nxënës u ulen për herë të parë në bankat e shkollës.
Nis sot viti i ri shkollor 2019-2020. 24 mijë vogëlushë u ulen sot për herë të parë në bankat e shkollës, ndërsa në sistemin 9-vjeçar janë gjithsej 272 mijë nxënës. Kur nga një anë prindërit ka...
Rama: Djegia e shkollave?… ‘Nuk kanë mundësi të bëjnë më shumë’, pa do ta bënin
Kryeministri Edi Rama e ka konsideruar të turpshme ngjarjen e ndodhur dje në Shkodër, me djegien e materialeve zgjedhore brenda shkollës “Shejnza Juka”. Gjatë një takimi me banorë të Tiranës, ku i...
E rrallë/ Shoferi i ‘school bus’ rreh nxënësit që transportonte për në shkollë. VIDEO
Në Dibër, kamerat amatore të nxënësve që ndodheshin në autobuzin e shkollës, kanë regjistruar shoferin e furgonit të shkollës tek dhunon dy prej fëmijëve. Gazetarja Dorjana Bezat bën me dije pë...
Sot, mëngjesi më i ndryshëm në familje: Prindër dhe fëmijë me sy nga shkolla; politika me gojën nga ‘ushqimi’ shkollë.
Ka qenë krejt i ndryshëm ky mëngjes i sotëm. Mijëra prindër që janë ngritur heret për të bërë gati fëmijët për shkollë, dhe mijëra nxënës që nisen drejt shkollës... Policia e shtetit kishte parala...
Të shtëna me armë në gjimnazin ‘Santa Fe’ në Texas, deri në 10 të vdekur
Mes tetë dhe dhjetë persona kanë mbetur të vrarë në të shtëna me armë zjarri që kanë ndodhur në një gjimnaz të Texas- tha Policia. Sherifi i Harris, Ed Gonzalez iu tha reporterëve se shumica e ...
Aksidentohet autobusi i nxënësve në Skrapar; ka të plagosur.
Sot në mëngjes një aksident  i rëndë ka ndodhur në Skrapar. Autobusi me nxënës ka dalë nga rruga ne fshatin Verzhezhë, sipas njoftimeve ka disa të plagosur të cilët po dërgohen në spitalin e Berat...
Trump për FBI: “E humbët kohën me ‘ndërhyrjen ruse në zgjedhje’ sinjalet për masakrën e shkollës i latë të shkojnë!
Presidenti Donald Trump i ka bërë vërejtje FBI-së për humbjen e sinjaleve që u dhanë para sulmit me armë të Mërkurën në një shkollë në Florida. Agjencia kishte " humbur shumë kohë për të provua...
Të gjitha rreziqet mbi mësuesit dhe akademikët: Një mësuese plagoset nga suvaja e klasës.
Në shkollën 9 vjeçare "Osman Myderizi" në Tiranë sot, gjatë orës së mësimit, ka rënë suvaja e tavanit të klasës. Ngjarja regjistrohet në valën e protestave të pedagogëve të Universiteteve mbi r...
Faqja 1 prej 212