Etiketa: shkolla

Të shtëna në Teksas: 19 fëmijë mes të vdekurve në shkollën fillore
Nëntëmbëdhjetë fëmijë të vegjël dhe dy të rritur kanë vdekur nga të shtënat në një shkollë fillore në Teksasin jugor. Personi i armatosur hapi zjarr në shkollën fillore Robb - e cila mëso...
4 ditë protestë dorëzohet ARRSH, Rruga e Rinasit kthehet në gjendjen e mëparshme!
ARSEN RUSTAJ/ Rruga e Rinasit do të hapet me dy kalime. Pas protestës së banorëve dhe raportimit live për të katërtën ditë radhazi të Report Tv, që sot vërtetoi edhe se nuk ka asnjë rrugë alter...
Ndryshon vendimi i Ministrisë së Arsimit. Kushi: ‘Shkolla nis më 27 shtator!’
Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka njoftuar se viti i ri shkollor do të nisë dy javë më vonë se ç’ishte parashikuar. Ky vendim është marrë për të zgjatur periudhën e mësimit plotësues, i cili ...
Rrjedhje gazi në një shkollë në Tiranë/ Katër nxënës dërgohen në spital. Evakuohen të tjerët
Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Rreth orës 09:30, në një shkollë jopublike në rrugën “Don Bosko”, si pasojë e një rrjedhje gazi në sistemin e ngrohjes, është bërë evakuimi ...
Masat Anti-Covid / Ja si do të zhvillohet mësimi në shkollat 9-vjeçare dhe gjimnaze
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka zbuluar sot skenarët në lidhje me zhvillimin e mësimit të kombinuar, me prani fizike të nxënësve dhe atij ‘online’. Në një deklaratë për s...
Universitetet e nisin vitin me mësim online, mbyllen konviktet
Lajmi u bë i ditur nga kryetarja Komitetit te eksperteve, Mira Rakacolli. “Komiteti ka vlerësuar se është e nevojshme që të kemi masa shtetsë. Në mbledhjen e komitetit të ekspertëve, është anal...
Dita e parë: Policia e angazhuar për sigurinë maksimale ndaj nxënësit dhe ndaj shkollës.
Në të gjitha shkollat e vendit dhe përreth ambienteve të tyre do ketë prezencë të shtuar të policisë për të parandaluar çdo situatë të pakëndshme që mund të ndodhë. Policia do të sigurojë mbarë...
Nis dita e parë e shkollës nën rregullat e COVID-it, matje temperature dhe dezinfektim që në hyrje
Nxënësit do të ulen në bankat e shkollës ditën e sotme, por në një situatë krejtësisht jormale për shkak të pandemisë së COVID-19. Përveç emocioneve të ditës së parë të shkollës, që mezi është ...
Kryeministri Rama uron për vitin e ri shkollor: ‘Ky është një vit si asnjë tjetë…’
Kryeministri Edi Rama ka uruar sot nisjen e vitit të ri shkollor 2020-2021, ndonëse është një vit krejt ndryshe nga të tjerët për shkak të pandemisë së COVID-19. Përmes një postimi në ‘Facebook...
Librat falas deri në klasën e 7, Rama: ‘Një stërpremtim i të kaluarës bëhet realitet’.
Kryeministri Edi Rama ka thënë se sot tashmë janë realitet librat falas për shkak se me vendimin e ri të gjithë nxënësit nga klasa e l- Vll do të përfitojnë nga zgjerimi i skemës përfshirë dhe kat...
Faqja 1 prej 3123