Etiketa: soros

George Soros mbi financimet e përhershme të kauzave të krahut të majtë: “Rryma është kthyer kundër meje”
  PENNY STARR/ Breitbart Miliarderi George Soros, i cili ka shpenzuar pasurinë e tij për të promovuar politikanë, media dhe organizata të krahut te majtë, ka deklaruar gjatë fundjavës se nuk...
Raporti: George Soros dha 300,000 dollarë për Radikalët Italianë në 2017 për të promovuar emigracionin
  THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME - Ish sekretari kombëtar i Radikalëve Italianë ka konfirmuar se partia e tij ka marrë 298,000 dollarë në 2017 nga fondacionet e Shoqërisë së Hapur të Ge...
George Sorosi dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri
Nga: Zëri i Amerikës Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të botës dhe ta mbështesë karierën e tij r...
BE tërheq Hungarinë në Gjykatën Europiane lidhur me ligjet “Stop Soros” për emigrimin anti-ilegal
Nga: CHRIS TOMLINSON Komisioni Evropian ka filluar një proces që do ta shohë qeverinë hungareze të merret në Gjykatën e Drejtësisë të Bashkimit Europian mbi ligjet e tij të ashpra kundër emigra...
PORTALET E METËS GODASIN BASHËN PAS LAJMIT NË REALSTORY: ‘TË KUJTOHET KUR SHAJE SOROS?’
Portalet e kreut të shtetit, Ilir Meta kanë goditur fort kreun e opozitës, Lulzim Basha, për “tradhtinë” që po i bën Metës, duke mos e përkrahur për akuzat ndaj Soros. Pas publikimit ekskluziv të ...
PD veçohet nga Meta, të mos preken lidhjet me Soros/ Realstory.
Një dokument i brendshëm i Partisë Demokratike, shpërndarë anëtarëve të Kryesisë dhe ish deputetëve të Grupit Parlamentar, në mënyrë që ata të orientohen në lidhje me qëndrimet që duhet mbajnë në ...
Njeriu i Soros: “Të kriminalizosh OJQ-të është si prej regjimeve autoritare”.
Patrick Gaspard, president i Fondacioneve të Shoqërisë së Hapur, shpjegon për Repubblica se çfarë mendon për kriminalizimin e OJQ-ve Nga: Roberto Vivaldelli Te kriminalizosh OJQ-te është tip...
THINK-TANK I SOROS DHE KOCH: Kështu ndryshojnë politikën e jashtme të SHBA
Roberto Vivaldelli  George Soros dhe vëllezërit Charles Koch nuk kanë shume gjera të përbashkëta, përveç faktit se janë ultra milionerë. I pari është financieri i cili promovon axhendën "libera...
Arrestohen udhëheqësit e një milicie anti-emigrante: “Donin të vrisnin Obamën, Klintonin dhe Sorosin”
-Për planifikimin e atentateve, FBI ka arrestuar krerët e grupit United Constitutional Patriots- Nga: Gerry Freda / Në Shtetet e Bashkuara, FBI kohët e fundit ka parandaluar atentate ndaj si...
Fondacioni Soros kërkon që Brukseli të hapë luftën ndaj Polonisë, përndryshe BE ‘nuk do të mbijetojë’.
Fondacioni ‘Stefan Batory’ i George Soros ka kërkuar që Brukseli të rrisë luftën e tij në Poloninë patriotike, duke pohuar se mbijetesa e BE qëndron në "betejën progresive" për të detyruar globali...
Faqja 1 prej 912345...E fundit »