Etiketa: soros

Soros ka frikë për rrëzimin e bllokut BE, i kërkon Europës të paguajë miliarda që të ndalë emigrantët që në Afrikë.
Miliardieri Hungaro- Amerikan i krahut të majtë, George Soros, ka bërë thirrje ndaj anëtarëve të Bashkimit Europian që ti japin Afrikës, çdo vit, për shtatë vjet, që të kthejë në rrugë valën e  em...
Fondacioni i Soros heq dorë nga Hungaria.
Fondacioni i drejtuar nga miliarderi hungaro- amerikan, George Soros tha sot, e Marte, se po mbyll operacionet e tij në Hungari dhe po zhvendoset në Gjermani në përgjigje të politikave “represive”...
Hungari: George Soros komploton me Brukselin për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve
George Soros është “pergatitur për të mos pranuar” rezultatin e zgjedhjeve Hungareze, ka thënë qeveria, duke akuzuar miliarderin globalist se po punon në prapaskenë për të “ndëshkuar” votuesit për...
Orbán fiton thellë zgjedhjet në Hungari; dëshpëruese për Soros dhe burokratët e BE
Kryeministri konservator- populist i Hungarisë, Viktor Orbán ka fituar mandatin e tretë si kryetar i qeverisë në fitoren e bujshme të zgjedhjeve të djeshme. Me votat e numëruara deri tani, Euro...
VIDEO. Fox News: Fondet Amerikane u përdorën nga Soros dhe Lu në Shqipëri për të vënë Drejtësinë në kontrollin e qeverisë socialiste.
Në një program të gjatë, Televizioni amerikan Fox Neës, para 11 orësh, ka analizuar raportin e paraqitur nga think-tank amerikan ‘Judicial Watch’ mbi shpërdorimin e fondeve amerikanë për të financ...
Judicial Watch: Donald Lu vihet nën hetim amerikan në krah të Soros. Me paratë e Amerikanëve “Lu ndihmoi të minojë” demokracinë në Shqipëri.
  Judicial Watch siguroi 32 faqe me të dhënat që tregonin se administrata e Presidentit Obama i dërgoi fondet e taksapaguesve të SHBA në një grup të mbështetur nga miliarderi Xhorxh Soros,...
Amerika nis hetimin ndaj George Soros. Akuza: Me fonde amerikane punon për qeveritë e majta në Shqipëri e Maqedoni
  Nis tashmë hetimi ndaj miliarderit George Soros dhe Fondacionit të tij “Për një shoqëri të hapur”.  Nga United States Senate/ Sipas asaj që raportojnë mediat e huaja, gjyqësori njoftoi sot...
Hetimet në Londër nxjerrin ‘zbuluar’ Ramën. Tony Blair paguhet nga Soros
Nga: Daily Mail/ Investigimi në ‘Daily Mail’ nxjerr zbuluar kryeministrin Edi Rama dhe marrëdhënien e tij të konsulencës me Tony Blair. Privilegji i të qenurit një nga njerëzit më të pasur n...
Gina Miller, bashkëthemeluese me Soros, del kundër Soros për rrëzimin e Brexit
Grupi i mbështetur nga Soros, “Best for Britain” që po punon për rrëzimin e qeverisë dhe për të bllokuar Brexit-in është ‘jodemokratik”, sipas themelueses Gina Miller. Miller u bë e njohur si n...
Mediat britanike: Soros, pas bankës, është gati të përmbysë demokracinë Angleze!
George Soros është gati të përmbysë rezultatin e Brexit. E ka zbuluar e përditshmja britanike The Telegraph, e cila ka zhvilluar një investigim mbi lidhjet mes miliarderit që “shkatërroi Bank of E...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »