Etiketa: takimi

Koreja e Veriut kërcënon se do të anulojë samitin me Trump.
( Të dy liderët janë gati të takohen në 12 qershor)/  Koreja e Veriut ka thënë se mund të tërhiqet nga samiti me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump nëse Shtetet e Bashkuara insis...
Pas takimit me Ramën. Reagon Nano: ‘Nuk keni parë gjë akoma!’
  (FOTO: Arkiv)/ Ish-kryeministri, Fatos Nano është rikthyer sërish në vëmendjen politike, pas takimit kokë më kokë të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama ditën e sotme në qytetin e Dur...
PSE DUHEJ TAKIMI NANO- RAMA?
Frrok Çupi/ Takimi është mbajtur sot mbasdite, në vilën qeveritare të Durrësit. Në fakt nuk ka qenë sekret, përderisa u fotografua dhe u filmua; dhe në fund zoti Nano foli para medias rreth takimit...
Ivanov i Maqedonisë do të takohet sot me Putin në Moskë
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov i ftuar nga Presidenti i Rusisë, sot në Moskë do të takohet me presidentin e Federatës Ruse, Vladimir Putin. Ai ka mbërritur në Moskë dje. Gj...
SHKURT/ Përfundon takimi 5 orësh Rama-Basha
Ka përfunduar pas 5 orësh e 20 minutash takimi mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Takimi i detajimit të marrëveshjes së arritur është zhvilluar në pallatin e Kongreseve. Nuk kishte deklaratë p...
LULZIM BASHA PAS TAKIMIT ME AMBASADORIN LU: MË 13 MAJ NË PROTESTË MASIVE
  Nga Lulzim Basha/ Menjëherë pas takimit me ambasadorin e SHBA në Tiranë, Donald Lu, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, ka postuar në Facebook: "Shkaqet e krizës ku gjendet vendi ja...
Pse bëri kaq ‘colpo’ takimi i pa shpallur i Mehdiut me Agaçin e Ramës?!
Sot paradite, paparacët kanë kapur zotin Fatmir Mehdiu- kryetar i PR dhe aleat i PD në protestë dhe në zgjedhje, në një bisedë kokë më kokë me Engjëll Agaçin- sekrtera i Përgjithshëm i Kryeministr...
Mbaroi takimi i delegatëve të BE me Lulzim Bashën.
  Ka zgjatur 90 minuta takimi mes kryetarit të PD Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të BE, David McAllister dhe Knut Fleckenstein. Takimi mes tyre u zhvillua në selinë e PD dhe u diskutua p...
Minutat e parë në takimin e parë Trump- Merkel. VIDEO
(FOTO: Presidenti Trump dhe kancelarja Merkel sot në Shtëpinë e Bardhë)/ Kancelarja gjermane Angela Merkel arriti të premten për vizitë në Uashington, ku për herë të parë takohet me presidentin...
Pritet që sot Obama të takojë Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë me një degë ulliri.
(FOTO: Presidenti Barack Obama) Presidenti Barack Obama po bëhet gati të takojë sot, e Enjtë, presidentin e zgjedhur Donald Trump, në Shtëpinë e Bardhë. Në momentin e takimit është parashikuar ...
Faqja 1 prej 212