Etiketa: tepelene

Simon Mirakaj kthetet në kampin ‘nazist’ të Tepelenës ku u internua që 4 vjeç. Po shërben politikisht apo po tregon vuajtjen?
 Koment/ Sokol Mirakaj është një nga pinjollët e familjes së madhe e patriotike të Veriut, lindur në Iballë të Pukës. Familja Mirakaj si edhe familjet e mëdha të Veriut të Vendit nuk e pranuan dhu...
Grabitësi i bankës në Tepelenë po kërkohet në të gjitha rrugët, nga toka dhe nga ajri.
Tashmë është identifikuar personi që grabiti me armë një bankë në qytetin e Tepelenës. Ai është Kristo Ruçi, 25 vjeç, i njohur si trafikant droge. Policia është vënë në ndjekje të tij, duke për...
Reportazh: Fshati Rabie, Memaliaj, në familjen e Alket Muhos, që u vra teksa kulloste bagëtitë. VIDEO
Nga: Brikena Metaj, News24 TV Tv ‘News24’ udhëtoi drejt fshatit të thelle malor të Rabies ne Memaliaj, aty ku 43-vjeçari Alket Muho u ekzekutua barbarisht teksa kulloste bagëtitë. Konfliktet di...
Tepelenë: Punëtori i hashashit vritet në atentat me plumb pas koke.
Alket Muhaj, 43-vjeçari i cili u gjet i vrarë me plumb pas koke ditën e sotme në fshatin Rabie në Memaliaj, dyshohet se ishte punëtor hashashi. Burimi thotë se ngjarja e rëndë ka lidhje me një par...
Deklarata komuniste mbi kampin e Tepelenës. Pas 55 vitesh gjenden trupat e dy vajzave mirditore në Turan të Tepelenës.
Para dy ditësh, historiani komunist Pëllumb Xhufi ka deklaruar publikisht se kampi i Internimit dhe burgimeve në Tepelenë, i vitit 1948, ishte kampi më i mirë. Aty “u dënuan familjarët e kundërsht...
Sapo ka ndodhur: Bllokohet rruga nga Gjirokastra në Tepelenë, del nga shtrati lumi i Viroit
Reshjet e dendura të shiut kanë krijuar bllokime me pamje mahnitëse në rrugën Gjirokastër- Tepelenë.  Askush nuk mund të përfytyronte këtë fuqi madhore që të mund të ‘thithte’ tokën dhe rrugën aut...
Letër për “Z. Enver”: Këtu në kampin e internimit ‘jetojmë si në dasmë”
Nga Kastriot Dervishi/ Gazeta Express Një i internuar në kampin famëkeq tela me gjemba të Tepelenës, (1949-1952)ka zgjedhur një mënyrë origjinale për të shfaqur protestën e tij kundrejt kushtev...
Situatë dramatike mbi Tepelenë; ‘ tërbohet’ zjarri dhe u afrohet banesave. VIDEO
Zjarri që ka rënë mbrëmë në kurorën e gjelbër të qytetit, rreth orës 21.30 ka pasur ulje- ngritje vallë valë, duke krijuar edhe më shumë ankth për njerëzit. Mbrëmë shefi i Emergjencave Civile s...
Zjarri në Tepelenë: Mbërrin helikopteri nga Tirana, zjarri ka përparuar.
Sot në mëngjes, sapo është bërë e mundur që të fluturojë, helikopteri për shuarjen e zjarrve ka mbërritur nga Tirana. Zjarri gjatë natës ka përpruar me gjithë përpjekjet e pesë zjarrfikësve dhe...
I FUNDIT: Zjarr i madh në Tepelenë, rrezikohet qyteti
Një zjarr shumë i madh ka rënë në Tepelenë. Sipas dëshmitarëve dhe forcave të Policisë që ndodhen në vendngjahrje, rrezikohet të digjet Spitali i Qytetit, një lagje e tërë "15 Shtatori" dhe të ...
Faqja 1 prej 212