Etiketa: thaci

Presidenti Thaçi “i zuri pritë” rusit Medvedev
Presidenti i Kosovës realizoi një takim të çuditshëm në Ankara me Kryeministrin e Rusisë Dimitry Medvedev. Në fakt, në bazë të fotografisë që e shpërndau Thaçi në rrjetet sociale nuk bëhet fjalë p...
NJË LUFTË E SHKUAR DËM
Frrok Çupi/ Të ketë shkuar dëm Lufta e Kosovës?! Që ditën kur lufta mbaroi, në 10 qershor 1999, një luftë e gjatë është bërë për ta zhbërë Luftën për shtetin e pavarur pro- perëndimor të Kosovës......
Thaçi i Kosovës takohet me Medvedevin e Rusisë dhe i kërkonr “të vendoset komunikim” mes dy vendeve
Mes debateve të shumta për lidhjet e vendeve të Ballkanit ;perëndimor me Rusinë dhe ndikimin Rus në rajon, presidenti i Kosovës ka kërkuar nga kryeministri i Rusisë, Medvedev të vendoset një komun...
Erdogan i kthen nderin Thaçit për komplotin kundër Gylenistëve/ Media në Kosovë. FOTO
Presidenti i Kosovës,  Hashim Thaçi, ka mbërritur në Ankara për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Recep Tayyip Erdogan si president i Turqisë që do të mbahet në Rezidencën Presidencial...
Erdogan fut duart në Kosovë në gjueti për gylenistë, Thaçi arreston edhe mësuesit e djalit ‘gylenist’.
(FOTO: Presidenti Thaçi me të birin)/ Presidenti Erdogan dërgoi  kërkesë mbi gjashtë herë që të mbyllën të gjitha shkollat e Gylenit në Kosovë. Por vetëm në mëngjesin e së enjtes, kërkesa e ...
Tym në Kuvendin e Kosovës, por presidenti Thaçi në Amerikë për takimin me Vuçiq
Media Kosovare, gazeta Express merr vesh se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, udhëtim të cilin e ka mbajtur të fshehtë tash e sa ditë. Para pak ditësh...
Kulla e Jasharëve nuk hap dyert për Hashim Thaçin.
Dyert e Kullës së Jasharëve, nga ku doli heroi Adem Jashari,  janë të vetmet të cilën Presidenti Hashim Thaçi nuk po mund t’i hapë tash e sa kohë. Ai madje arrin të shkojë edhe në dasma të familja...
Dredhitë 20 vjeçare të ‘Gjarprit’ Hashim Thaçi.
Dy vjet i uniformuar në UÇK në role ushtarake e politike, dy mandate jashtë pushtetit, tre mandate të papërfunduara në pushtet, derisa përfundimisht erdhi krye të shtetit në rolin e pretenduar të ...
Hashim Thaçi është ideator i ndarjes së Kosovës, jo Serbia/ FoNet
Bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës është Hashim Thaçi, konsideron politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, e cila “nuk mendon” se autoritetet në Beograd “nuk janë në njëfarë marrëv...
Haradinaj e Thaçi nuk kanë gajle pse Rama i krahasoi me ‘lopët’.
  Zyra e Kryeministrit Ramush Haradinaj nuk ka për të shtuar ose komentuar as edhe një fjalë për ofendimin që ia bëri lideri shqiptar, Edi Rama, kur nuk i kurseu t'i krahasojë udhëheqësit ...
Faqja 7 prej 9« E para...56789