Etiketa: is_tag

Kosovë/ Kurti lë pa rrogë avokatët e Hashim Thaçit, ata kërkojnë dorëheqjen!
Avokatët e Gregory Kehoe, Joe Reeder, “Greenberg Legal Associates” dhe anëtarët e tjerë të kësaj kompanie kanë kërkuar t’u mundësohet tërheqja nga mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Tha...
Rama: ‘Pse nuk përgatisin një draft-rezolutë për procesin në Hagë? Thaçi dhe komandantët e sollën lirin!’
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Hashim Thaçi dhe tre komandatë të UÇK ndodhen tani në Hagë duke vazhduar procesi gjyqësor, edhe pse dhanë gjithçka për lirinë e Kosovës. Ai ka thënë se pse...
Rama: Gjyqi ndaj udhëheqësve të UÇK-së po kthehet në një barrë në ndërgjegjen e botës demokratike
Kryeministri Edi Rama, ka publikuar sot një material të përgatitur nga gazetari Berat Buzhala, mbi gjyqin që po zhvillohet kundër ish-Presidentit Thaçi dhe udhëheqësve të tjerë të UÇK-së në Hagë....
Richard Grenell zbulon arsyen që çoi në burgosjen e Thaçit në Hagë: Prokurori u tërbua pse po mbyllej Gjykata Speciale.
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi gjatë presidencës Trump, në një intervistë për Human Events në qershor të këtij viti, zbuloi disa prapaskena nga marrëvshjet e dis...
Largohet Jack Smith, gjyqi ndaj liderëve të UÇK do të ketë prokuroren e re, amerikanen Kimberly West.
Ish-prokurorja amerikane, Kimberly West, do të jetë kryeprokurorja e re në Dhomat e Specializuara në Hagë që trajton krimet e luftës në Kosovë. Sipas Zërit të Amerikës, West do të...
Grenell i shkon në zyrë Ramës, fokusi te shtimi i përpjekjeve për lirimin e Hashim Thaçit
TIRANË- Ish i dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor Richard Grenell ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Edi Rama në Tiranë. Lajmi bëhet i ditur ng...
Rama në Samitin e liderëve të KE: Gjykimi i Thaçit, e ka zanafillën në këtë Këshill, sponsorizuar nga Putini.
Kryeministri Edi Rama është pjesë e samitit të Këshillit të Evropës, ku fjalën e tij e ka nisur me akuzat e pabaza që po bëhen ndaj ish liderëve të UÇK në Hagë. Më duhet që të bëj një rrëfim të...
Ka nisur gjyqi në Hagë për ish-drejtuesit e UÇK, Thaçi: Jam plotësisht i pafajshëm
Në Gjykatën Speciale nisi sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për të cilët Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendon se kanë kryer krime lufte. Prokuroria ...
Sot nis gjyqi për ish-krerët e UÇK-së, akuzat ndaj tyre
Në Gjykatën Speciale fillon sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për të cilët Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendon se kanë kryer krime lufte. Pas një p...
Fjalimi që s’do të harrohet i Edi Ramës në Këshillin e Evropës: ‘1 orë për të vërtetën, pas 11 vjetësh padrejtësi!’
Nëse memoria për të kaluarën nuk sjell imazhe të qarta, nëse faktet aktuale nuk janë mjaftueshëm të dukshme, atëherë paramendojeni një situatë në të ardhmen, kur me akuza nga Rusia, presidenti ukr...