Etiketa: tweeter

Videoja e ‘Project Veritas’ tregon CEO-n e Twitter, Jack Dorsey, duke thënë se censura nuk do ‘ikë shpejt’
ALANA MASTRANGELO   Project Veritas ka lëshuar një video ku shfaqet CEO i Twitter Jack Dorsey duke folur se si censura e mediave sociale "nuk do të zhduket shpejt". Dorsey thotë në vide...
Trump me një rival të Twitter? Pas ndalimit, presidenti thotë se është në bisedime me platforma të tjera – ose mund të nisë të tijën
  "Do të kem një njoftim të madh së shpejti," premton presidenti Presidenti Trump, të Premten tha se po konsideron platforma të tjera të mediave sociale dhe madje mund të krijojë të tij...
Skandal, Twitter dhe Facebook bllokojnë faqen e Trump për shkeljen e politikave, paralajmërojnë për ‘pezullim të përhershëm’
Twitter dhe Facebook bllokuan faqen e Presidentit Trump për herë të parë të Mërkurën në mbrëmje, me të dy platformat duke thënë se ai shkel politikat e tyre dhe Twitter shkoi një hap më tej për ta p...
Trump thotë se do të përdorë veton për ligjin e mbrojtjes nëse nuk shfuqizohet Seksioni 230 i Aktit 1996.
  -Kritika duket se arriti kulmin e saj gjatë skandalit Hunter Biden në javët para zgjedhjeve presidenciale-. Presidenti Trump shkroi në Twitter të martën vonë se ai do të vërë veton mb...
Demokratët kërkojnë që Twitter të pezullojë faqen e Trump derisa të numërohen të gjitha fletët e votimit
  Ligjvënësit Demokratë po i kërkojnë Twitter-it të pezullojë faqen e Presidentit Trump, duke sugjeruar që asnjë nga tweetimet e tij nuk duhet të postohet derisa të gjitha fletët e votimit të ...
Skandal: Twitter Heq Postimin e Trump!
Në grahmat e fundit të pushtetit të rrënuar, diabolët e majtë, japin urdhër për largimin e postimit të Trump nga Twitter. Postimi: “We are up BIG, but they are tryi...
Jack Dorsey i Twitter i përgjigjet Zuckerberg-ut mbi tweetimet e Trump
Jack Dorsey i Twitter i përgjigjet Zuckerberg-ut, mbron tweetimet e Trump për kontrollin e fakteve Drejtori i Përgjithshëm i Twitter Jack Dorsey ju përgjigj CEO-s së Facebook Mark Zuckerberg, i c...
Donald Trump: ‘Twitter po ndërhyn në Zgjedhjet Presidenciale të vitit 2020’
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump akuzoi të martën Twitter-in për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, pasi mbuloi një nga tweet-imet e tij që paralajmëronte mashtrim...