Etiketa: uk

Mbretëresha Elizabeth bekon nipin Harry dhe të Meghan në rrugën e largimit si ‘të vetmuar’.
LONDON (Reuters) – Mbretëresha e Britanisë, Elizabeth u ka dhënë bekimin vullnetit të nipit të saj Princi Harry dhe gruas së tij, Meghan që tq vazhdojnë të ardhmen e tyre të pavarur. Mbretëresha e...
Harry dhe William paraqiten në një front unik para biosedimeve për krizën mbretërore.
Princi Harry dhe vëllai i tij, Princi William u vendosën ën front unik teksa janë thirrur për takimin me shkëmbim mendimesh të hënën mbi të ardhmen e Harry-t pasi ai dhe e shoqja Meghan, në mënyrë...
Mbretëresha dhe Princi Harry pritet të mbajnë bisedime ballë për ballë mbi të ardhmen e Sussexes.
Mbretëresha ka ftuar anëtarët e familjes mbretërore në Sandringham ditën e Hënë për bisedime ballë për ballë për të diskutuar rolin e ardhshëm të Dukës dhe Dukeshës së Sussex. Zyrtarët e Pallat...
Princ Harry dhe Meghan/ ‘Vritet’ Familja Mbretërore teksa çifti nis ‘kapitull tjetër’.
Familja Mbretërore thuhet se po ‘lëndohet’ me deklarimin e Dukës dhe Dukeshës së Sussex se do të japin dorëheqjen nga titulli mbretëror. Princ Harry dhe Meghan nuk u konsultuam me ndonjë pjesët...
BE pajtohet me shtyrjen e Brexit deri në 31 Janar.
BE ka rënë dakord për shtyrjen e Brexit deri në 31 Janar 2020, sipas një tëitimi nga presidenti i Këshillit të Evropës. Donald Tusk tha se blloku mund të lejojë një të ashtuquajtur "flextension...
Brexit: Johnson nuk do zgjedhje të parakohshme, i bën thirrje Parlamentit ta mbështesë që të evitojë zgjedhjet
Boris Johnson ka insistuar se nuk do zgjedhje të përgjithshme, teksa kërkon nga Parlamenti që ‘të mos votojë për ndonjë shtyrje tjetër pa afat’ të Brexit. Por BBC ka marrë vesh se Parlamenti mu...
Qeveria do t’i kërkojë Mbretëreshës të shpërndajë Parlamentin.
Mbretëreshës së  Anglisë do t’i kërkohet nga qeveria që të shpërndajë Parlamentin vetëm pak ditë pasi anëtarët e Parlamentit të jenë kthyer në punë në Shtator- dhe vetëm pak javë para afatit të fu...
Akuzuesja e Jeffrey Epstein i kërkon Prince Andrew të ‘thotë të vërtetën’
Një grua e cila ka akuzuar financierin Jeffrey Epstein për abuzime seksuale dhe ka pretenduar se është detyruar me forcë për të bërë seks me Prins Andrew që në moshën 17 vjeç, i ka kërkuar mbretër...
UK thotë se BE duhet të bëjë kompromis mbi Brexit
Kryeministri britanik, Boris Johnson ditën e hënë i bëri thirrje liderëve të BE të hedhin poshtë opsionet  e tyre për rinegociata mbi Brexit, përderisa monedha britanike po pëson goditje për shkak...
Boris Johnson fiton raundin e dytë të primareve
-Zëvendësimi i ish-ministrit, në vend të Theresa May, duket pothuajse i sigurt: por kujdes nga surprizat- Nuk është ende koha për të shpërndarë sigurira, por Boris Johnson është disa hapa larg ...
Faqja 1 prej 3123