Etiketa: vau-i-dejes

Babani do të kallëzojë penalisht Bardhin e PD. ‘E di unë çfarë kam bërë, jo Rama’.
Kryetari i bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani  ka reaguar pas ‘fakteve’ të publikuara nga Partia Demokratike, se ka qenë i arrestuar në Sicili. Babani i ka konsideruar sajesa akuzat e PD-së...
Babani i Vau- Dejës u përgjigjet akuzave për inkriminim: ‘Ky është turpi i tyre, jo imi…’
Partia Demokratike ka kërkuar sot verifikimin e një tjetër kryebashkikaku të PS-së. Bëhët fjalë për kreun e Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani i cili sipas PD “është i ndaluar/dënuar/dëbuar në...
PD kallëzon kryebashkiakun e Vaut të Dejës për ‘moskallëzim krimi’.
Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë verifikimin e Mark Babanit të Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, dënime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut. Sek...
Kryeministri Rama shkarkon kryetarin e Bashkisë në Vaun e Dejës. Hila do të ndiqet penalisht.
(FOTO: Zef Hila) Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra kryetarin e bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila. Kryetari  i qeverisë thekson se Hila do të ndiqet penalisht. Kryeministri thek...
Dhuna mbi policinë dhe djegia e shkollës në Vaun e Dejës: 14 në pranga, 9 në kërkim; shumica punonjës të Bashkisë.
Pas përplasjeve dje në mbrëmje, ku militantë të opozitës hodhën bomba molotov ndaj policëve, si dhe i kanë vënë zjarrin shkollës “Ndre Mjeda” në të cilën janë grumbulluar materialet zgjedhore, pol...
Zjarri në KZAZ Bushat, Doshi: Zgjedhjet të dielën, populli nuk do të ketë asnjë shqetësim.
Deputeti Tom Doshi dhe kandidati i PS kanë dënuar incidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në KZAZ-në e Bushatit, në Bashkinë e Vaut të Dejës, së cilës iu vu zjarri nga mbështetësit e opozitës. Ng...
“Lëvizje haxhiqamiliste”, Rama: Katërshja si enveristët në ’91!
Kryeministri Edi Rama nga Vau i Dejës u shpreh se ajo që po bëjnë “katërshja” sipas tij, Berisha, Basha, Kryemadhi dhe Meta ngjan me një lëvizje haxhiqamiliste. Rama theksoi se katër opozitarët...
Rama mbërrin në Vaun e Dejës dhe bën deklaratë për Bashën: ‘As femrës më të bukur nuk do t’i isha lutur kështu…’
Kryeministri Edi Rama në kuadër të fushatës elektorale, ka mbërritur në në Vaun e Dejës përmes protestave të militantëve të PD dhe menjëherë  ka përmendur edhe njëherë momentin kur i është lutur B...
UPDATED/Një 20 vjeçar plagoset me armë zjarri në Vau i Dejës. Djalit i rrezikohet jeta.
Një 20-vjeçar ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë pas të shtënave me armë zjarri në Vaun e Dejës. I plagosuri është Emiljano Zefi, i cili është dërguar me urgjencë në spital. I riu ka m...
Ka rënë zjarr që nga Ungrej deri në Vaun e Dejës. Shteti thotë “papërgjegjshmëri e njerëzve”
  Nuk ka gjasa se mund të shuhet shoprejt zjarri që ka përfshirë kilometra të tërë me pyje që nga fshatrat malorë të Lezhës e deri në Vaun e Dejës afër Shkodrës. Megjithëse janë dërguar fo...