Etiketa: vdes

Manuel Noriega, ish njeriu i fortë i Panamsë, vdes në moshën 83 vjeç
Gjeneral Manuel Antonio Noriega, ish lider ushtarak i Panamasë, vdiq në moshën 83 vjeç- sipas njoftimeve zyrtare. Kohët e fundit, Noriega ndërmori një operacion pasi vuante nga një hemoragji që...
Rregulatori i Botës vdes në moshën 101 vjeç.
Kështu e kanë quajtur sot mediat amerikane: "Rregullator i Botës", David Rokfeler. Disa breza njerëzorë, erdhën dhe u larguan me emrin misterioz “Rokfeler”, nga një herë pa e ditur çfarë ishte,...
Sir John Hurt: Aktori fitues i Bafta vdes në moshën 77 vjeç
(FOTO: Sir John Hurt, fitues i çmimit Bafta)/ Aktori veteran Sir John Hurt ka vdekur në moshën 77 vjeç,  tha agjenti i tij. Stari fitues i çmimit Bafta, i njohur për rolet si Njeriu Alien dh...