Etiketa: vetting

11 të dërguarit e PD PD për komisionet e vettingut.
Burime nga selia e PD kanë bërë të ditur se 11 personalitete të PD do të jenë pjesë e komisioneve të vettingut dhe të reformës në Drejtësi. Ata do të jenë pjesë e pesë komisioneve të vettingut. Me...
Kuvendi zgjedh organet “e gjymtuara” të Vetting-ut
Sot u mblodh Kuvendi në një seancë të jashtëzakonshme. Spartak Braho I LSI tha se “kjo ëhstë séance e fjundit e këtij Parlamenti” Seanca parlamentare u mblodh për të votuar organet e Vettingut ...
Vettingu dhe Përralla
  Frrok Çupi/ Dje, presidenti i zgjedhur Donald Trump kërkoi kthimin në shtëpi e të gjithë ambasadorëve. Me rënien e ambasadorëve të Shteteve të Bashkuara, ra edhe përralla këtu. Përrall...
Gjykata Kushtetuese do t’ i përgjigjet Vettingut “sa më shpejt”, sipas procedurës, thotë kryetari Dedja
    Sot, gjatë një aktiviteti të institucionit të Avokaturës së Shtetit, kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja, ka gjetur rastin të flasë publikisht për procesin e gjykimi...
Rrotullo- rrotullo!, Vettingu prapë në Kushtetuese.
(FOTO: Salla plenare e Komisionit Europian per Demokraci me ligj- Komisioni i Venecias) / Nga: Veritas.com.al/ Pasi u ndalua nga Gjykata Kushtetuese, Vettingu mbeti pezull pak kohë,  duke sh...
Një Gjykatës zemërohet me Partinë e vet dhe nuk voton Vettingun
Sokol Berberi ishte gjykatësi i vetëm, anëtar i Gjykatës Kushtetuese, që nuk votoi sot as pro as kundër Ligjit për Vettingun. Kërkesa për gjykim ndaj ligjit ishte dërguar nga Partia Demokratike, n...
Maxhoranca parlamentare miraton e vetme Vetting-un e gjyqësorit
Nga Laert Skiro/ Ligjin për Vettingun, që është verifikimi i çdo gjyqtari dhe prokurori në sistemin gjyqësor, e votuan 88 anëtarë të maxhorancës Parlamentare. Opozita u largua nga salla e seanc...
Faqja 3 prej 3123