Etiketa: is_tag

Vettingu shkarkon nga detyra Agron Zhukrin/ I dha vulën PD-së Berishës, gjenden probleme me pasurinë
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi gjyqtarin e Tiranës, Agron Zhukri. Agron Zhukri është gjyqtari që i dha vulën e Partisë Demokratike Sali Berishës. Sipas KPK,  Zhukri ka rezultuar me...
Pastrimi i policisë, vetingun e kaluan tetë drejtues, vetëm një përjashtohet
Pas rinisjes së procesit të vetingut në Policinë e Shtetit, mesatarja e vendimeve të trupës së vlerësimit anon më shumë tek konfirmimet në detyrë se sa te përjashtimet apo dhe ndërprerjet e proces...
Gjyqtarja që fundosi të drejtën e viktimave të 21 Janarit përjashtohet nga Drejtësia. Ku ta kapësh?, pasuri, integritet e profesion- blozë.
Gjyqtarja e Tiranës, Ariana Caco është shkarkuar nga KPK ditën e sotme. Caco ka qenë pjesë e trupit gjykues së procesit të 21 Janarit. KPK e shkarkoi Cacon nga problemet e saj me pasurinë ndërs...
Shkarkohet prokurori Arjan Ndoj, nuk justifikon as pasurinë, as lidhjen me krimin.
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit mëngjesin e 6 majit ka marrë vendimin për të shkarkuar prokurorin e Durrësit, Arjan Ndoj.  Kështu ai nuk mundi që ta kalojë procesin e Vetting-ut....
Sorecca: Procesi i Vetingut të zgjatet, janë të interesuara edhe vende të tjerë.
Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca deklaroi sot “procesi i Vetingut në Shqipëri po jep rezultate dhe ky proces duhet të zgjatet”. Në konferencën e përbashkët për shtyp sot në Tiranë me ...
PS do të kërkojë vetting në politikë për mandatin e tretë
Socialistët pritet të dalin në fushatë elektorale me një premtim shumë ambicioz. Strukturat e partisë në mazhorancë janë duke përgatitur dokumentin e programit për mandatin e tretë të synua...
Gropa korrupsioni brenda sallës ku përgjigjej Fatmira Hajdari. Theo Jacobs pyet, por nuk merr përgjigje.
Theo Jacobs vëzhgues i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, i pranishëm në seancën e vetingut të Fatmira Hajdarit pati disa pyetje të cilat e vunë ‘me shpatulla pas muri’ atë. Top Cha...
Profil/ Gledis Nano i Antiterrorit, zero probleme me ligjin dhe figurën.
-Oficeri që nxori nga kampi Al Hol vogëlushin shqiptar Alvin Berisha- Komisioni i Jashtëm i Kualifikimit në polici, i ka hapur dritën jeshile për të vijuar detyrën, Gledis Nanos, drejtor në Dre...
Rudina Hajdari distancohet nga e ëma gjyqtare. ‘Vettingu të vendosë për ato që ajo ka kryer’.
Në “Top Talk”, ishte e ftuar Deputetja Rudina Hajdari ku u pyet drejtpërsëdrejti nga drejtuesi i emisionit, Denis Dyrnjaja në lidhje me nënën e saj gjyqtare. “Çfarë qëndrimi do të mbani nëse ma...
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit Hajdarmataj
Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, konfirmimin në detyrë, të Besim Hajdarmataj. Komisioneri Publik kërkon të vendoset shkarkimi nga det...