Etiketa: vota

Një erë e lehtë u hoqi vellon…
Nga: Frrok Çupi/ Për këtë të vjen plasja: Si nuk u bënë burra këta njerëz që të përballen me tufanin; dhe le të bien! Por të përballen një herë me tufanin! Gjithmonë mbetën prapa gardhit... Sa fryn n...
Blushi i LIBRA-s vë gishtin mbi njeriun që ‘ka vjedhur’ votat.
Ben Blushi  bëri publik sot emrat e personave që sipas tij kanë vjedhur votat gjatë numërimit të kutive të votimit në Tiranë. Një nga emrat e përmendur nga Blushi është edhe Ergys Hila, komisio...
Edi Rama i kërkon dibranit besën për votën. VIDEO/
Kryeministri Edi Rama ka ndenjur gjatë në Dibër, ku është takuar me banorë, fermerë dhe qytetarët, duke iu kërkuar votën. Por situatën më të vështirë duket se e ka pasur me një burrw nw moshw, i c...
“Obamacare vdiq!”. Donald Trump ngre në qiell Votën e Kongresit për zëvendësimin e ligjit.
  Presidenti Donald Trump e çmoi shumë votën e  Kongresit për zëvendësimin e ‘Obamacare’ dje, e Enjte. Ai priti në Shtëpinë e Bardhë Republikanët e Kongresit të cilët erdhën të njoftojnë p...
Zbulohet një mashtrim masiv votash- Trump duket se ka fituar edhe votën popullore në gjithë vendin
 (FOTO: Fushata kundër Trump) Është zbuluar se rreth 3 milionë vota janë futur në kuti nga “alienë ilegal- sipas Politicalreviewer. Kjo është raportuar nga Greg Phillips i Organizatës “VoteF...