Etiketa: votime

Sot votimi ‘ Midterm’ për Kongresin. Thirrja e Donald Trump: ” Çdo gjë që kemi arritur është në rrezik të Mrtën”.
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje votuesve që të mbështesin Partinë Republikane në zgjedhjet për Kongres. Votimi mbarëkombëtar sot shihet si referendum ...
Voton Gjermania: Populistët e djathtë mund të dalin të tretët
Më shumë se 61 milionë qytetarë votojnë këtë të dielë (24.09) në Gjermani për Bundestagun e ri. Sondazhet nxjerrin kryesuese Angela Merkelin, por sa të fortë do të dalin populistët e djathtë? L...
Pjesëmarrje e ulët rekord në histori, mbyllet votimi në gjithë vendin. VIDEO
Sapo është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në të gjithë vendin. Sipas KQZ-së procesi ishte parashikuar që të zgjaste deri në orën 20:00. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve shtyu procesin me 60 mi...
Votuesit kanë zgjedhur ‘shtëpinë’. Shtyhet me një orë dhe mbyllet koha e votimit me pak votues.
  Nga të dhëna paraprake duket se pjesëmarrja në votime ka qenë shumë e ulët. Edhe pse koha e votimit është shtyrë edhe një orë (nga 19.00 në 20.00), përsër pjesëmarrja ka mbetur e ulët. ...
PD ka tërhequr për 30 minuta komisionerët e saj në qendrat e votimit
Partia Demokratike në Lushnjë ka tërhequr për gjysmë ore komisionerët e saj në qendrat e votimit. Shkaku pse e ka kryer këtë akt në pikun e ditës së votimeve është se njerëz të dyshimtë dhe të ...
Mbi fletën e votimit, në Shkodër, shkruhet ‘JOZEFINA TOPALLI’
Fletët e votimit janë bërë të pavlefshme nga Demokratët, por megjithatë kanë kujtuar Jozefina Topallin dhe kjo u ka mjaftuar. Mbi fletë shkruajnë jo emrin e Partisë që votojnë, por  emrin e Jozefi...
JozefinaTopalli në Shkodër: Lus zotin që të ndihmojë Shqipërinë dhe shqiptarët
Ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli ka votuar sot paradite në Shkodër së bashku me bashkëshortin e saj. Pasi hodhi votën në kutinë e votimit ajo uroi besimtarët myslimanë për Bajramin. E...
Mesditë/ Deri tani kanë votuar 12.6 % e votuesve të regjistruar. VIDEO
KQZ ka bërë publike të  dhënat e para për pjesëmarrjen në votime. Sipas shifrave, pjesëmarrja në votime deri tani paraqitet në 12.6 %. Pesëmarrjen me të ulët deri në këtë orë e kanë shënuar ...
Hajde më arrestoni edhe mua! Kam në xhep 255 mijë lekë, jam në Spiten
Nga Nikoll Lesi/ Koha Jonë, 24 qershor, ora 12.47/ Sot është heshtje zgjedhore. Nuk lejohet asnjë propagandë, por PS-ja ka gjetur një mënyrë brilante djallëzore ku edhe sot, si ditë e shtunë, t...
Në kufi ka dyndje emigrantësh; vijnë për votime.
Institucioneve të shtetit iu është dashur që të shtojnë shërbimin në pikat kufitare me shtetet fqinjë. Ndërsa nuk ishte parashikuar një fluks kaq i madh emigrantësh shqiptarë që vijnë për të votua...
Faqja 1 prej 212