Etiketa: warren

Ish rivalja Elizabeth Warren mbështet Joe Biden për president
  15 Prill (UPI) - Ish-kandidatja Demokrate dhe senatorja e Massachusetts, Elizabeth Warren të mërkurën miratoi ish Zëvendës Presidentin Joe Biden si kandidatin për president të partisë. ...
Donald Trump e quan ‘Mini’ performancën e debatit “ngecës” të Michael Bloomberg
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump përqeshi ish-kryetarin e Bashkisë së Nju Jorkut Michael Bloomberg të enjten për performancën e tij të dobët të debatit. "Performanca e debatit t...
Bloomberg u godit në debutimin e debatit- Warren kryesonte sulmin
Përballja e Demokratëve të mërkurën në mbrëmje në Las Vegas ka vendosur vazhdimisht ish kryetarin e Bashkisë së Nju Jorkut Michael Bloomberg në shenjester te rivalëve të tij kryesore,ndersa miliarde...
Bordi editorial i New York Times mbështet dy kandidatët për president.
New York Times njoftoi të Dielën vonë që bordi i tij editorial po shkëputet "nga kuvendi" dhe do të mbështesë dy kandidatë për president në vitin 2020: Senatorin e Minesotës, Amy Klobuchar dhe senat...
Elizabeth Warren: Trump ‘mund të mos jetë person në liri në zgjedhjet e 2020’.
Ditën e diele, në një event të organizuar rreth fushatës në Cedar Rapids, IA, kandidatja presidenciale Demokrate, Elizabeth Warren (D-MA) deklaroi se Donald Trump mund të jetë në burg para zgjedhj...
Donald Trump e mund Elizabeth Warren në zgjedhjet hipotetike të vitit 2020/ Poll
Presidenti Donald Trump mund Senatoren Demokrate të Massachusetts,  Elizabeth Warren në zgjedhjet presidenciale hipotetike të vitit 2020. Rezultatin e shpalli kompania e sondazheve ”Morning Consul...
Senati voton për t’i “mbyllur gojën” Elizabeth Warren.
(FOTO: Elisabeth Warren)/ -Pothuaj menjëherë, mediat e kthyen këtë histori në një titull kryesor të shtypit kombëtar- Senati votoi të martën për t'i thënë senatores Elizabeth Warren-it të ul...