Etiketa: xhafka

2.3 njerëz qenkan L G B T
Nga: Agim Xhafka/ Nga që 10% e njerëzve janë LGBT, po shoh në pallatin tim se cilet janë këta. Ne bëhemi 23 banorë gjithsej, pra 2,3 njerëz qenkemi ashtu. Dhe ia nisa numërimit. Xha Llazi jo, se...
Direktiva: Zyrtarët e Lezhës kanë ngrënë banane…
  Nga: Agim Xhafka/ -Alo, e arrestuat atë të Bashkisë së Lezhës, mo?! -Po, po, morëm gjithë ç’gjetëm në zyra, nja 23 persona. -Meqenëse u bënë shumë zyrtarë prapa hekurave, akuzojini ...
I PAPARË.
Nga: Agim Xhafka/Fb Rama ia mbylli gojën grekut: -Do det?-i tha.-Na! -Do varre?- Na! -Do libra?- Na! -S'ka Çamëri? - S'ka! -Do shkolla greke?- Na! Tani ç'kërkon më greku, pçks ?!...
PROPOZIM
Nga: Agim Xhafka/ Fb Fatos Nano,pasi po sheh se askush nuk po arrestohet këto ditë, propozoi: -O njerëz, më fusni mua në burg se ia kam marrë dorën. Më quani ‘peshku i madh’ se kështu u del f...
SOFIA.
Nga: Agim Xhafka/ Sa herë shkoj në Korçë kaloj tek shtëpia ku u rrita. Dhe në kohë me diell, ulur tek gurët e bashtës, shoh Sofijen, shoqen time të fëminisë. E vetme,sheh në një pikë e nuk e lëviz...
Zoti ambasador, a më jepni leje ta martoj djalin me gocën e Nasit?!
Nga: Agim Xhafka/ Fb Në çdo pore të jetës na kanë hyrë ambasadorët. Nga mëngjesi në darkë i shohim në tv. Duke marrë pjesë në analiza të trupave arsimore, në operacionet e zorrës së trashë, në eksp...
DITA E GJUMIT: NGA BARBARË TE KUSARË.
Nga: Agim Xhafka/ 8 dhjetori quhet dita e demokracisë. E kemi dhe ditë pushimi, ditë mburrjeje!. Pika ne si shqiptarë!... Hoqëm për shembull, Sulë Bushatin nga karrigia e vendosëm në kolltuk të...
PARKIMI
Nga: Agim Xhafka/ Leko e le makinën tek Blloku si lopa bajgën. Edhe sot. Në parkim dysh e pinte kafe me mua pa iu dridh fare qerpiku. Mendova njëherë se mos është bërë spiun në komisariat a në SHIK...
DIALOG
  Nga: Agim Xhafka/ Hahaha, kur Rama sot po u thoshte policëve se do ua qr trafikantëve, ministrin Xhafaj e mori në cel i vëllai, që kërkohet nga shtatë polici të botës si kryetrafikant. ...
ASKUSH NUK ËSHTË MARTUAR ME DASHURI
  Nga: Agim Xhafka/ Më vjen ndër mend veç e qeshur Zyhraja e shtypshkronjës. Me ata sytë larushë,si të një dhelpre të bukur e me sjelljen kaq fisnike e plot hire sikur kishte mbaruar ndonjë...
Faqja 1 prej 3123