Etiketa: youtube

Evropë/ YouTube-i bllokon kanalet e lidhura me mediat shtetërore ruse
  Në të gjithë Evropën, platforma YouTube ka bllokuar kanalet e lidhura me mediat shtetërore ruse RT dhe Sputnik në mes të pushtimit të Ukrainës. Mes vendeve përfshihet edhe Mbretëria e Ba...
CEO i YouTube, Susan Wojcicki: Rekomandimi i vitaminës C është ‘dezinformim’ i virusit Kinez
Nga: ALLUM BOKHARI CEO i YouTube në pronësi të Google, Susan Wojcicki u shfaq në emisionin e CNN të Brian Stelter, Reliable Sources, për të diskutuar llojin e "dezinformatave" që YouTube po heq...
Blogger-i kinez vdes drejtpërdrejt në YouTube ndërsa hante insekte helmuese
Youtuber-i kinez donte ti demonstronte ndjekësve te tij se mund të hante çdo gjë: vdiq i helmuar nga një shumëkëmbësh Pina Francone Një bloger kinez vdiq drejtpërdrejt në YouTube duke ngrënë...