Etiketa: zgjedhje

Austria ishte në ankth; debatet televizive i kanë lënë njerëzit pa mend.
(FOTO: Kandidati Van der Bellen- liberal, pas lajmit paraprak se ka fituar) Nga Yves Cornu/ Asgjë s’ishte e garantuar për ndonjë happy end. Të dielën në mbrëmje, Austria mund ta shohë veten ...
I Fundit/ E djathta ekstreme pëson humbje në presidencialet e Austrisë.
( FOTO: Van der Bellen dhe Norbert Hofer) Kandidati i të djathtës ekstreme në Austri me kandidat Norbert Hofer, pëson humbje- sipas BBC. Menaxheri  i fushatës së tij ka uruar për fitoren kan...
E majta franceze po kryen vetëvrasje
(FOTO: Francois Holande dhe Manuel Valls) Ndërsa e djathta e zgjodhi përfaqësuesin e vet, François Fillon, për presidencialet e 2017, nga e majta është shpallur lufta midis François Hollande dh...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
(FOTO: François Fillon) Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhjet e të djathtës dhe qendrës së djathtë. "Njeri i r...
François Fillon presidenti i ardhshëm i Francës?
(FOTO: François Fillon, kandidat për president i Francës) Shumë shpejt për ta thënë, por mbrëmë Franca ndoqi drejtpërdrejt fitoren e pastër të tij përballë Alain Juppé. Ja disa nga elementet...
BOOM! Dalin të dhëna se administrata Obama manipuloi zgjedhjet me 4 milionë vota ilegale
  (FOTO: J. Christian Adams gjatë një bisede në televizion) Sot në mëngjes (sipas orës në Amerikë) eksperti i zgjedhjeve Christian Adams tha për "Fox News", se ka 4 milionë njerëz të vd...
Mazhoranca fiton zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë në Kolonjë
(FOTO: Kryetari i sapo zgjedhur i Bashkisë së Kolonjës, Ilia Stefo) Mazhoranca parlamentare  ka fituar edhe zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë në  Kolonjë. Votimet u zhvilluan dje, e Diele. ...
Një laptop që rrëzoi një Dinasti…
Nga Frrok Çupi/   Çfarë ndodhi në Shtetet e Bashkuara?... Hillary, gruaja e pathyeshme drejt qëllimit të vet, edhe kur po bie, nuk gjunjëzohet; ajo është një monument që kur bie “bie njëcop...
Zgjedhjet në Islandë mund të sjellin në pushtet partinë radikale “Pirate” kundër krimit
  Gazeta britanike “The Guardian” shkruan se një parti që favorizon demokracinë direkte, kompleton transparencën qeveritare, kryen dekriminalizimin nga droga dhe i ofron azil për Edward Sn...
Donald Trump thotë se shansi për dorëheqje është Zero
Kandidati presidencial i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se nuk do të tërhiqet nga gara presidenciale. Deklaratën e ka bërë përmes një bisede telefonike me mediat amerikane. Zoti Trum...
Faqja 10 prej 12« E para...89101112