Etiketa: zjarr

11 vatra zjarri presin o Zotin, o dorën e njeriut.
Në gjithë vendin sot janë aktive 11 vatra zjarri. Për shuarjen e tyre janë angazhuar mbi 156 zjarrfikës me 18 automjete, 10 forca vullnetare, 78 forca të ushtrisë, si dhe helikopterë.  Moti i para...
Zjarri në Ibë, ankth deri në mëngjes. Në rrezik linja e tensionit; ndërpritet energjia për Gjirin e Lalzit, etj.
Një zjarr i frikshëm ka përfshirë sot mbasdite fshatin Ibë, fqinj me qytetine  Tiranës. Gjatë gjithë kohës lajmet vinin herë 'të mira' se po largohet zjarri, herë të tmerrshme se 'po lëpihet pr...
LAJM I FUNDIT: Zjarri po rrezikon fshatin Manati në Lezhë; natë e frikshme. VIDEO
Zjarri që ka rënë sot në kurorën pyjore të fshatit Manati në Lezhë, është bërë më kërcënues në orët e vona. Tani zjarri po iu afrohet banesave të fshatit që ndodhen më afër pyllit. Era ka fa...
Zjarri në Tepelenë: Mbërrin helikopteri nga Tirana, zjarri ka përparuar.
Sot në mëngjes, sapo është bërë e mundur që të fluturojë, helikopteri për shuarjen e zjarrve ka mbërritur nga Tirana. Zjarri gjatë natës ka përpruar me gjithë përpjekjet e pesë zjarrfikësve dhe...
I FUNDIT: Zjarr i madh në Tepelenë, rrezikohet qyteti
Një zjarr shumë i madh ka rënë në Tepelenë. Sipas dëshmitarëve dhe forcave të Policisë që ndodhen në vendngjahrje, rrezikohet të digjet Spitali i Qytetit, një lagje e tërë "15 Shtatori" dhe të ...
Zjarri në Portugali: Një avion zjarrfikës kanadez bie teksa po luftonte me flakët. VIDEO
(FOTO: Flakët e zjarrit kanë marrë jetën e 64 personave që të Shtunën)/ Një avion zjarrfikësi mbushur me ujë për shuarjen e flakëve në zjarrin gjigand të Portugalisë, u përplas dhe ra sot- sipa...
Zjarr në pyjet e Portugalisë, 61 të vdekur
Një tragjedi e vërtetë është shkaktuar nga zjarri në pyjet e Portugalisë që ka rënë sot në mëngjes në Petrogada France, 50 km në juglindje të Coimbra. Deri tani janë shënuar 61 viktima. Vdekja ...
Të gjendet ndonjë i gjallë në ndërtesën e djegur të Londrës?… Do të ishte vetë mrekullia!
Ndërtesa 27 kate e Londrës që u përfshi nga ‘flakët e ferrit’, tani duket se nuk ka çfarë djeg më. Por a shpresohet se ndonjë i gjallë mund të gjendet mbi katin 11 ku ra zjarri? ”Do të ishte mr...
Zjarri në Londër: Gjashtë të vdekur në kullën e gëlltitur nga flakët, Grenfell Tower
Gjashtë persona kanë vdekur dhe më shumë se 5o janë dërguar në spital pasi zjarit të tmerrshëm që përpiu bllokun e Londrës Perëndimore gjatë natës- njoftoi policia. Dëshmitarët okularë përshkru...
11 Shtatori në Londër. Ky është zjarri i ferrit mbi tokë- thonë Londinezët të tmerruar. FOTO
  Rreth 30 persona janë nxjerrë të djegur nga ndërtesa e cila u përfshi nga flakët gjatë natës në Londër. "Mund të konfirmojmë se kemi marrë 30 pacientë në pesë spitale," tha Shërbimi i...
Faqja 2 prej 3123