Etiketa: is_tag

Tiranë/ Zjarr në pallatin 10-katësh të ri, izolohet pas 3 orësh! S’ka viktima
Një pallat 10-katësh në Tiranë është përfshirë nga flakë të mëdha, e për pasojë dëmet janë të konsiderueshme. Pallati ndodhet në zonën e ish-parkut të Autobusëve, ndërsa deri më tani nuk dihen end...
Zjarr në Theth, shkrumbohet bujtina në qendër të fshatit turistik.
  Një zjarr i madh ka përfshirë sot një bujtinë në pronësi të dy vëllezërve në qendër të fshatit turistik Theth në Shkodër. Flakët janë përhapur nga njëra prej dhomave e më pas në të gj...
Pesë ditë në malin e Çikës, zjarri përsërit zakonin e vitit të kaluar. 100 trupa të FA-së në terren
Një ndër pjesët më turistike në Shqipëri,  Dhërmiu fshat, është i rrezikuar nga një zjarr që prej pesë ditësh ka kapluar malin e Çikës.  Për shkak të terrenit, është shumë e vështirë ndërhyrja e ...
Zjarr në një garazh në Astir, 8 persona në spital, 4 automjete të shkrumbuara
Tetë persona janë derguar në spital dhe katër automjete janë djegur në orët e para të mëngjesit të së martës, si pasojë e një zjarri të rënë në zonën e Astirit, Tiranë. Sipas info...
Ngjarje e rëndë në Borsh të Himarës: Burrë e grua humbin jetën nga asfiksia pasi iu mori flakë shtëpia
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Borsh të Himarës, ku një çift bashkëshortësh ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë, pasi banesa iu përfshi nga flakët. Mësohet se viktima kanë mbetur t...
Kamionët tërësisht të shkrumbuar, pamjet nga lart të tragetit që u përfshi nga flakët
Janë bërë publike pamjet nga helikopteri të tragetit që u përfshi nga flakët në orët e para të mëngjesit. Në imazhe duket se si kamionët janë tërësisht të shkrumbuar ndërsa dyshohet se zjarri ës...
Mbulohet nga flakët trageti i linjës Greqi-Itali me 239 pasagjerë! Raportohet për 11 të zhdukur
Trageti i linjës Greqi-Itali, 'Euroferry Olympia' është përfshirë nga flakët rreth orës 04:30 mëngjesin e sotme. Raportohet se dy persona janë të bllokuar dhe ende në "luftë" me tymin, ndërsa 10 t...
Tiranë/ Zjarr në banesë, humb jetën zonja e shtepisë, 69-vjeçare
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në zonën e Astir-it në Tiranë, ku si pasojë e një zjarri në banesë ka humbur jetën një shtetase 69-vjeçare. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, L.Z., ishte e vet...
Tragjedia në Tetovë, shkrumbohet nga flakët spitali COVID, humbin jetën 14 pacientë!
14 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur mbrëmjen e djeshme në Tetovë të Maqedonisë së Veriut, pas përfshirjes nga flakët të spitalit COVID. Zjarri tashmë është shuar plotësis...
Vlorë/ Zvërneci përfshihet nga flakët, policia nis evakuimin e banorëve.
Një zjarr i madh ka përfshirë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm fshatin e Zvërnecit në qytetin bregdetar të Vlorës. Zjarri i ndihmuar dhe nga era ka djegur një sipërfaqe te madhe me pem...