Etiketa: zjarre

Australia ‘mbytet’ nga zjarret, disa njerëz janë zënë në kurth mes flakësh, ekipet ‘dorëzohen’.
Autoritetet Australianë thonë se një “numër i paprecedent” deri në nivel emergjence, po kërcënojnë shtetin New South Wales (NSW). Më shumë se 90 zjarre ishin të ndezura rreth shtetit ditën e Pr...
Zjarret e fuqishëm e mbajnë Delvinën në ankth gjithë natën, nga Greqia nisen ndihma.
Kjo që ka kalua Delvina dhe fshatrat afër saj ka qenë nata më e frikshme e shumë viteve; zjarret kërcënojnë Delvinën dhe zonën turistike të Syrit të Kaltër. Edhe mediet greke kanë pasqyruar laj...
Zyrtare: Një nga 84 viktimat e zjarreve në Greqi, është shqiptar
GREQI- Konfirmohet viktima e parë shqiptare nga zjarret masive që përfshinë Greqinë. ‘Bëhet fjalë për shtetin Viktor Ceko nga Vlora. Lajmi është konfirmuar nga Ambasada Shqiptare në Athinë. Mës...
Një shqiptar në Athinë ndan ndihma pas zjarreve, ca të tjerë këtu ‘fërkojnë duart’ për grekët.
Rrjetet sociale po përhapin urrejtje dhe neveri nga njerëz perversë që ‘lumturohen pse u dogjën grekët’. Ka plot nga ata që po thonë se ‘mirë iu bë’ fëmijëve dhe të rriturve grekë pse i dogji zjar...
Greqia llogarit koston e zjarrit më vdekjeprurës në kujtesën e saj, ndërsa akoma ringjallen xhepa zjarri.
Greqia po bën llogaritë e kostos së zjarrit më vdekjeprurës që ka ndodhur gjatë gjithë kujtesës së jetës së saj, ndërsa ekipet e shpëtimit po kërkojnë për shtëpitë dhe makinat e djegura dhe njerëz...
Përqafoni përditë fëmijët tuaj!- shkruan nëna greke që humbi dy fëmijët dhe burrin/ SKY TV
GREQI- Ndërsa operacionet për kërkimin e personave që rezultojnë ende të zhdukur pas zjarreve masive që ‘pushtuan’ Greqinë që pasditen e së hënës, nxjerrin në dritë edhe histori tragjike. I til...
Prapë ka zëra se mes 80 viktimave nga zjarret në Greqi ndodhen edhe dy shqiptarë
( FOTO: CNN Grek)/ Teksa numri i viktimave në Greqi pas zjarreve masive vijon të rritet, të shumtë janë edhe personat e humbur, trupat e të cilëve nuk janë gjetur ende. Ambasada shqiptare në...
Zëdhënësi Qeveritar i Greqisë, Dhimitër Tzanakopozlos, ka njoftuar masat për lehtësimin e pasojave nga tragjedia e zjarreve.
Ambasada e Republikës së Greqisë në Tiranë njofton mbi masat e shtetit grek ndaj të prekurve nga tragjedia e zjarreve në Greqi: Në një mbledhje të jashtëzakonshme  nën drejtimin e Kryeministrit...
Zjarret rreth Athinës: Dyshohet se 3 shqiptarë kanë humbur jetën
Zjarret e mëdha në veri-lindje të Athinës, kanë shkaktuar dëme të mëdha në njerëz dhe materiale. Ambasada shqiptare në Athinë së fundmi raporton se është gjetur e shkrumbuar makina e një shqipt...
Greqia në ‘gjendje të jashtëzakonshme’. Zjarret përpijnë jetë njerëzish. Në Atikë ka dy rrugë: O në zjarr, o në det
GREQI– Ta paktën 54 persona njoftohet se kanë humbur jetën në rajonin e Atikës në periferi të Athinës si pasojë e zjarreve që kanë përpirë gjithçka. 1000 shtëpi janë shkrumbuar- sipas raportime...
Faqja 1 prej 212