Nga: Ndue Lugja* 

17 maji marrëveshja mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës në përplasje trup me trup me bodyguardet e Lulzim Bashës me vidhet portofoli nga xhepi…

Me telefonojnë nga PD hajde merr portofolin te ne, iki dhe e marr….

Me 16 shkurt përball kryeministrisë takoj Sali Berishën dhe ndër njerëzit që me rrethonin i jap njërit telefonin që të më bëjnë një foto, dhe nga ku hidhet bomba me gas lotsjellës e helmues dhe unë ika duke qarë e teshtirë dhe telefoni ngeli ndër ata që do me bënin foton.

Vjedhje absurde e telefonit.

Flm., protestë se fajin e kam unë.

Verits.com.al/

*Ndue Lugja- Student i Dhjetorit dhe grevist i urisë, 1991