Teksa sot shënon afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë që do të garojnë për zgjedhjet e 25 prillit, mësohet se partia “Lëvizja për Ndryshim” ka depozituar mëngjesin e sotëm emrat pranë KQZ-së. Lajmi është bërë i ditur nga KQZ-ja.

Kujtojmë se partia e themeluar nga ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka herën e sa të parë të garimit në këto zgjedhje.

Partitë politike kanë afat deri në orën 00:00 për dorëzimin e listave me kandidatët. Dje, ambasadorja, Yuri Kim kujtoi mesazhin e SHBA për lista të pastra dhe theksoi se vendi i saj ka qenë i qartë dhe sot do të shihet nëse udhëheqësit e partive e kanë kuptuar këtë mesazh apo jo.

VERITAS.COM.AL