Etiketa: is_tag

Media i ‘nxjerr bojën’ kulturës së studentëve’
Koment/ Media, pa pushim, edhe kur ‘i përkrah’ i nxjerr bojën ‘kulturës’ së studentëve. Ata vërtet paskan të drejtë që po protestojnë, sepse shkolla i paska lënë pa shkollë. Tani në vend që të ‘qaj...
Lajm i fundit/ 10 protestues të ‘Astir’ mbetën lirohen nga gjykata, 1 mbetet në qeli
Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i japë lirinë 10 prej të arrestuarve pas protestës tek parlamenti, ndërsa ka lënë në burg vetëm njërin prej tyre. Bëhet fjalë për Dorjan Protoduarin, i riu që u arr...
Tensioni i lartë në Rumani: në shesh kundër qeverisë
Qeveria rumune ka tërhequr një dekret që dekriminalizon korrupsionin pas protestave. Por nuk ishte e mjaftueshme terheqja për të ndaluar revoltën Franco Grilli Rreth 300 mijë njerëz dolën në...
11 PRILL DITA E ENVERUCËVE
Sarkazëm nga Ben Blushi/ ( Marrë nga Facebook) Sot është 11 prill, dita kur bie Enveri, kur zakonisht bëhen bashkë natyra dhe nderi. Sot bien enverucët, halat, ngjalat, hardhucët, merlucë...