Etiketa: is_tag

Sot dy vite nga nisja e luftës në Ukrainë, çfarë ka ndryshuar në Rusinë e Putinit?
Ndërsa frika zien në kufirin afër Ukrainës, jeta vazhdon si zakonisht në pjesën më të madhe të Rusisë dhe Putin përgatitet për zgjedhje. Më 30 dhjetor, një breshëri raketash goditi qytetin rus të B...
Si e goditi tërmeti Shqipërinë në të njëjtën datë dhe orë para dy vitesh
Pak minuta pas orës 16:00 janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë.  Sipas EMSC-së, magnituda e tërmetit ishte 3.9 e shkallës Rihter. Me epiqendër 22 kilometra në verilindje të Tiranës, lë...