Etiketa: is_tag

Parada e Shqiptarisë/ Mbahet të martën në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”
Në 28 Nëntor bulevardi “Dëshmorët e Kombit” do të vishet kuq e zi si asnjëherë më parë. Të gjitha bashkitë e trojeve shqiptare, përfshirë edhe arbëreshët e Italisë do të jenë në Tiranë për të fest...
Parada e 28 Nëntorit, Rama: Ide e të rinjve të diasporës, mbledh shqiptarët nga të gjitha anët/ VIDEO
Për herë të parë do të mbahet në Tiranë “Parada e shqiptarëve”. Aktiviteti zhvillohet më 28 Nëntor në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dhe mikpret shqiptarët për të festuar 111 vjetorin e Pavarësi...
110 vjet pavarësi, festë, Dua Lipa në sheshin “Skënderbej”. Mijëra qytetarë sfidojnë temperaturat e ulëta
Festimet për 28 nëntorin kanë kulmuar me festivalin e këngëtares me famë botërore, Dua Lipa në Sheshin ‘Skëndërbej’. Koncerti ka nisur me Elvana Gjatën dhe këngën ‘Kuqezi’, teksa siç mund të shihe...