Etiketa: is_tag

Hakerat zbulojnë planin për vrasjen e Albin Kurtit, i dyshuari ekspert i snajperit nga Shqipëria
Në vitin 2021, Njësia Kundër Terrorizmit në Kosovë ka zbuluar një plan për të vrarë kryeministrin Albin Kurti dhe dy persona të tjerë; autor i vrasjes do të ishte një shtetas nga Shqipëria. Të...
Qytetarët në Kosovë brohorasin të revoltuar në protestë: “Albin rrenci”, “Albin mashtruesi”.
(Pamje nga protesta e organizuar kundër shtrejntimit të energjisë elektrike) Nga Dreni Himbeqa/ Albanian Post Të frustruar me rritjen e çmimit të rrymës dhe qasjen e kryeministrit ...
Është vetëm fillimi, do shihni e provoni shumë nga Albini
Nga: Denis Dyrnjaja/ Eshtë vetëm fillimi, do të shihni e provoni shumë nga Albini. Qeveria e Kosovës që tashmë drejtohet nga Albin Kurti me një vendim të paprecedent egoizmi, ndërpreu mundësin...
SHQIPËRISË NUK I MUNGON ALBINI
Nga Astrit Patozi/ Urimi i parë i takon pa mëdyshje popullit të Kosovës, i cili sfidoi motin e keq dhe pandeminë, duke u vënë në radhë të gjata përpara qendrave të votimit për të ar...
Kosovë/ Gjykata supreme vendos: Albin Kurtit nuk i lejohet të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit
Gjykata supreme ka vendosur që Albin Kurti nuk do të lejohet të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Gjykata Supreme ka pranuar pesë ankesa nga subjektet politike të ushtruara kundër vendimeve ...
Albin Kurti me Edi Ramën: ‘Kishim kohë pa u parë, tani kemi shumë punë për çështje të përbashkëta’.
Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes VV në Kosovë, i prezumuar si kryeministër i ardhshëm,  ka zbardhur për mediat detaje nga takimi më shumë se 5 orësh me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Ai tha s...
Albin Kurti në Tiranë, takim “kokë më kokë” me Ramën
Albin Kurti, Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministri i ardhshem i Kosovës mbërriti rreth orës 18.00 në Tiranë për një takim me kryeministrin Edi Rama. Ky është takimi i parë i tyre pa...
Vetura e Kurtit pwrfshihet në një aksident rrugor në Tiranë.
Vetura me të cilën kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po udhëtonte nëpër Tiranë është përfshirë në një aksident rrugor. Siç bëjnë me dije mediat në Shqipëri, vetura në të cilën ndodhej ...
Një ditë pas fitores: Albin Kurti me një fjalim patetik kryeministror si në vitet ‘30
Një ditë pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se ndryshimi ndodhi. Në një postim në Facebook, Kurti shkruan se qytetarët vendos...
A MUND TË KEMI ‘ALBIN KURT’?
Nga Laert Skiro/ Pse të mos kemi edhe ne Albin Kurt? Ai, edhe pse i margjinalizuar nga gjithë pushtetet e Kosovës dhe të Serbisë, fitoi zgjedhjet në Kosovë. Fitimtari i vërtetë është ai dhe VV....