Etiketa: aleatet

Zgjedhjet e 6 marsit/ Aleatët i fton në koalicion si PD zyrtare edhe PD jo- zyrtare
Edhe PD-ja zyrtare do i bëjë ftesë aleatëve për zgjedhjet e 6 marsit në ato bashki që nuk kanë një kryetar. Lajmi është bërë i ditur nga nënkryetarja, Jorida Tabaku. "Ka kaluar një proces shumë...
Aleatët e Trump e nxisin atë që ta kthejë gjyqin e fajësimit në një përleshje politike
 Rob Crilly, Korrespondent i White House      Mbështetësit e ish-Presidentit Donald Trump po ndërtojnë gjyqin e tij të fajësimit në një betejë për shpirtin e Partisë Republikane dhe god...
Aleatët e PD: ‘Opozita të shkojë në komisionin e reformës elektorale!’
Opozita: “Pro” dhe “Kundër” ndarjes së procesit në dy faza Aleatët e Lulzim Bashës i sugjerojnë kryedemokratit që opozita të marrë pjesë në mbledhjen e komisionit të reformës zgjedhore, e thirr...
BASHA NË DARKË ME KRERËT ALEATË, VEÇOHET KRYEMADHI
(FOTO: Arkiv) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është duke zhvilluar një takim në zonën e Ishmit, në Durrës, me partitë aleate. Është gazetari Alfred Peza që njoftoi gjatë emisionit “Ope...
Zhvlerësohet dekreti. Edhe aleatët e Bashës që kërkonin ‘zgjedhje në 13’ e lënë atë punë, nisen me pushime.
Deri dje, partitë aleate të PD, PAA, PR dhe LSI, kanë kërkuar zgjedhje në 13 tetor ‘sipas dekretit të presidentit’. Kanë kërkuar ‘me këmbë të kalit’, siç thuhet në Shkodër, ‘o zgjedhje sipas dekre...
Basha ka takuar aleatët ‘për t’i dal përpara situatës’.
( Foto e ditës) Në përfundim të takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha, aleatët e tij tregojnë disa prej qëndrimeve të mbajtura në mbledhjen me dyer të mbyllura. Kreu i LZHK-së, Dashamir She...
Aleatët e Bashës kërkojnë ‘armiqtë’ e Ramës, kudo që të jenë. Kësaj here te Haradinaj në Kosovë
Strategjia e re e opozitës jashtë- parlamentare në Shqipëri me sa duket, ka lënë aksionin në vend për largimin e Ramës, dhe po kërkon ‘armiqtë’ e tij në Kosovë. Kohët e fundit është zhvilluar një ...
PS bën marrëveshje me aleatët për zgjedhjet. 20 parti, pjesë e ASE.
Partia Socialiste është duke nënshkruar marrëveshjen me 20 aleatët e saj për zgjedhjet e ardhshme lokale, për krijimin e koalicionit “Aleanca për Shqipërinë Europiane”, ASE, të cilët ndër të tjera...
Partitë e vogla opozitare: ‘Duam qeveri tranzitore, tryezë nga Presidenti dhe… anëtarë!’
Edhe pse tani janë me minimumin e numrit të anëtarëve, partitë e vogla kërkojnë të ‘bëjnë ligjin’ nga jashtë parlamentit... Grupimi i partive të qendrës së djathtë, që janë njëkohësisht edhe al...
PD dërgon ‘të vegjlit’ te Meta për marrëveshje me Ramën. Meta ishte brenda ‘komplotit’.
  Që dje, kur partitë e vogla aleate të PD-së dolën nga takimi me kreun e delegacionit të BE, Luiggi Soreca, u mor vesh skema e Bashës për të përdorur të vegjlit si ‘krushq’ që të bëjë prapë n...
Faqja 1 prej 212