Etiketa: is_tag

Policia e Tiranës zbarkon në banesën e Aleks Nikës. “Audio-përgjimi është ‘pronë’ e jona”, thotë familjari.
Pas daljes ne publik të audio-përgjimit në lidhje me ngjarjen e 21 janarit si edhe deklaratave  të xhaxhait të Aleks Nikës, Policia e Taranës ka zbarkuar në shtëpinë e të ndjerit në Lezhë. ABC ...
“21 Janari”, xhaxhai i Aleks Nikës: Takova Dumanin, e kam audio-përgjimin që në korrik! Çështjen ta marrë SPAK
Xhaxhai i Aleks Nikës, njërit prej viktimave të 21 Janarit deklaroi se ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Altin Dumanin të cilit i ka kërkuar që çështjen ta marrë Prokuroria e P...
21 Janari/ Prokuroria e Tiranës rihap hetimet për vrasjen e Aleks Nikës! Familja e viktimës, padi në Strasburg: Shteti nuk zbardhi krimin
Prokuroria e Tiranës rifillon hetimet për dosjen “21 janari” ku fokus ka zbardhjen e autorit që i mori jetën protestuesit Aleks Nika dhe plagosjen e dy shtetasve një dekadë më parë. ReportTv është...
Kush e vrau Aleks Nikën? Zbardhet kërkesa e policisë për rihapjen e hetimeve nga Prokuroria. Familjarët: “Duam drejtësi për Aleksin”
Drejtoria Vendore e Policisë së Tiranës, i ka dërguar një letër kërkesë Prokurorisë së kryeqytetit për të rifilluar hetimet për çështjen e 21 janarit. Burime të Top Channel thonë se në letër ...
Xhaxhai i Aleks Nikës: Nuk ndihemi mirë që Meta u zgjodh president, na tha ‘kokëpalarë’
(FOTO: Aleks Nika, i vrarë në demonstratën e 21 Janarit, 2011)/ Mark Nika, xhaxhai i Aleks Nikës njëri prej 4 të vrarëve me 21 janar 2011, është shprehur i revoltuar me zgjedhjen e Ilir Metës p...