Etiketa: is_tag

Gjykata Speciale vendos: Alqi Bllako të kthehet në burg
Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është rikthyer në burg. Kështu ka vendosur Gjykata e Posaçme e Apelit, e cila pranoi ankimimin e SPAK ndaj vendimit të Shkallës së Parë për ta kal...
Gjykata lë në burg Alqi Bllakon
Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit të shtunën e 2 prillit ka dhënë masën arrest me burg për ish-deputetin Alqi Bllako. Bllako akuzohet për veprën penale “shpërdorim detyre” gja...
Arrestim apo dorëzim i Alqi Bllakos/ SPAK sqaron: Masa e arrestit u zbatua në 3:30 të mëngjesi të sotëm!
  Plot mister u vesh arrestimi apo vetëdorëzimi i Alqi Bllakos në policinë e Tiranës. Përmjes një njofitmi SPAK ka sqaruar se Bllakos i është komunikuar masa e arrestit në orën 3:30 të mëngjes...
Kërkohet sot arrestimi, roli i Alqi Bllakos në dosjen e inceneratorit të Fierit!
Emri i Alqi Bllakos, aktualisht deputet në Kuvendin e Shqipërisë, është më i rëndësishmi pas atij të Leftër Kokës në dosjen e madhe të SPAK për abuzimet me inceneratorët në Elbasan dhe në Fier. Në...
Profili i Alqi Bllakos, nga emërimi si sekretar në moshën 26-vjeçare, te karriera me PS
“Njihuni me Alqi Bllakon, ai është dëshmia se po të punosh fort, mund t’i arrish qëllimet e tua në jetë”. Ky është mesazhi me të cilin prezantohej asokohe kandidati për deputet i Partisë Soc...