Etiketa: is_tag

Presidenti: Dekretohen ndryshimet e ambasadorëve, ja kush emërohet në OKB, BE dhe…
Presidenti Barjam Begaj ka dekretuar lirimet dhe emërimet e disa ambasadorëve shqiptarë, pas propozimit të kryeministrit. Ndryshime ka edhe në ambasadat shqiptare në Kanada, Japoni, Belgjikë, L...
Ambasadori i Gjermanisë dhe ai i Francës tregojnë pse bojkotuan fjalën e Ramës
Ambasada e Gjermanisë dhe Francës në vendin tonë ka reaguar për Ora News lidhur me bojkotimin e e fjalës së kryeministrit Rama nga ambasadorët Zingraf dhe Barsacq në takimin për aministinë fiskale...
Në 7 korrik takimi i 27 vendeve të BE, kjo është data kur Tirana dhe Shkupi presin ‘dritë jeshile’!
Të enjten,  7 korrik, ambasadorët e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të mblidhen për të diskutuar lidhur me situatën në Ballkanin Perëndimor. Këtu pritet që Tirana dhe Shkupi të marrin ...
Yuri Kim me ish-ambasadorët e SHBA në Tiranë, nga Ryerson te Arvizu.
Ambasadorja e SHBA NË Tiranë, Yuri Kim është takuar me ish-ambasadorët e SHBA në Shqipëri. Teksa ka postuar një foto, Kim shkruan se është takuar me Bill Ryerson, Marisa Lino, Jim Jeffrey, Marc...
Tensionet në PD/ Gjashtë ambasadorë takojnë Bashën në selinë ‘e pushtuar’ nga Berisha.
KOMENT/ Ambasadorët e pesë vendeve, SHBA-së, Gjermanisë, Francës, Britanisë, Italisë dhe ai i BE-së ndodhen në takim me kreun aktual të PD-së, Lulzim Basha një ditë pas tensioneve të shtuar...
Ambasadorja e Francës dhe ambasadori i Gjermanisë po punojnë për hapjen e negociatave BE-Shqipëri brenda vitit.
Ambasadorja franceze, Elizabeth Barsacq dhe ai i Gjermanisë, Peter Zingraf, deklaruan nga qyteti i Korçës se ata po punojnë për të bërë të mundur hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit ...
Këshilli Politik/ Dje Basha i tha ‘jo’ bashkëpunimit. Sot pritet t’i shkojnë ambasadorët, pastaj Basha do të thotë ‘ok, dakord!’
Dje u mblodh Keshilli Politik per Reformen zgjedhore, por po dje deshtoi marreveshja mes paleve. Opozita jashteparlamentare PD-LSI nuk pranuan te vazhdojne zbatimin e neneve kushtetuese te adoptua...
Basha pendohet tre orë pas takimit me ambasadorët: ‘Ashtu ndodhi që bllokuam Reformën, nesër në 17:00…’
Tre orë pasi ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman ishin në zyrën e Lulzim Bashës, ka ardhur edhe një reagim nga opozita për Reformën Zgjedhore. Përmes një deklarata, ajo kërkon ...
Ku ngeci Reforma Zgjedhore/ Ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë zbresin në selinë e PD.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca dhe ambasadori i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur në selinë e Partisë Demokratike, për të nis...
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në protestë/ Rama pret në zyrë Yuri Kim, Sorekën dhe ambasadorin gjerman
Teksa në sheshin pranë ministrisë së Brendshme po zhvillohet protesta e radhës nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, pak më tej në zyrën e Ramës ndodhet momentalisht ambasadorja e SHBA-ve, Yuri...